شناسهٔ خبر: 62480584 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

آغاز سال تحصیلی «اولی‌ها» و «هفتمی‌ها» امروز در مازندران

سال تحصیلی جدید از امروز برای دانش آموزان کلاس اولی با جشن شکوفه‌ها و برای دانش آموزان کلاس هفتمی با جشن جوانه‌ها آغاز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، دبیر ستاد طرح مهر در مازندران گفت: آیین بازگشایی مدارس برای شکوفه «اولی‌ها» و جوانه‌ها «هفتمی‌ها» همزمان با سراسر کشور امروز در ۳ هزار و ۸۰ مدرسه استان برگزار شد.


عسکر کاظمی افزود: ۴۷ هزار دانش آموز اول ابتدایی امروز در ۲ هزار مدرسه و ۴۴ هزار دانش آموز دوره اول متوسطه پایه هفتم در هزار و ۸۰ مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.


او ادامه داد: این تعداد دانش آموزان امروز به همراه والدین با محیط مدرسه و معلمان و مدیران مدرسه آشنا می‌شوند.


کاظمی گفت: شنبه اول مهر ۱۴۰۲ روز اصلی بازگشایی مدارس و روز نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ برای تمامی پایه‌های تحصیلی است


دبیر ستاد طرح مهر در مازندران افزود: زنگ مهر همزمان با زنگ ایثار و مقاومت ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه روز شنبه اول مهر ۱۴۰۲ با حضور مسئولان استانی و کشور در مدارس مازندران نواخته می‌شود.


او با بیان اینکه شعار امسال بازگشایی مدارس مهر مهدوی، مدرسه کارآفرین و دانش آموز مسئولیت پذیر است ادامه داد: شعار مهر امسال با الویت مدارس عادی و دولتی و با نگاه به اینکه مدارس پایگاه مردمی، اجتماعی و محل ارتقای کیفیت آموزشی است انتخاب شده است.

<div id="video-display-embed-code_10155996"><script type="text/JavaScript" src="https://www.iribnews.ir/fa/news/play/embed/3982698/10155996?width=400&height=300"></script></div>

نظر شما