شناسهٔ خبر: 62480577 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

همزمان با قرار گرفتن در آستانه سال تحصیلی جدید؛

حضور «شکوفه ها» در مسیر علم/ استان تهران آماده «مهر» است

تهران- همزمان با ورود به سال تحصیلی جدید، جشن «شکوفه ها» در استان تهران برگزار و در حالی که تمام شرایط برای حضور دانش آموزان و ماه مهر فراهم شده کلاس اولی ها در مسیر دانش قرار گرفتند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ شهریور که به ایستگاه پایانی می‌رسد، بوی مهر است که همه جا را پر می‌کند، مهر با مهربانی می‌رسد با عطر خوش کتاب و دفترها نو، مهرماه با مبارک فصلی همچون پاییز گره خورده که خود آغاز زندگی دوباره است.

این روزها تکاپوی فرارسیدن مهر در گوشه گوشه شهر دیده می‌شود، از بازارها و فروشگاه‌های لوازم التحریر گرفته تا خیاطی‌های سری دوز لباس مدارس و هیاهوی سرویس دانش آموزان و دغدغه‌های آموزشی و برنامه‌های مدیران، همه و همه مبین یک موضوع هستند، که مهر فرا رسیده است و از حالا باید شاهد قدم‌ها و حضور کوله پشتی دارها باشیم، همان‌هایی که با فرم مدرسه در هر کوچه و خیابان دیده می‌شوند و حس زندگی را القا می‌کنند.

با رسیدن به ایستگاه بیست و نهم شهریورماه شاهد برگزاری «جشن شکوفه‌ها» برای کلاس اولی‌ها و «جشن جوانه‌ها» مختص پایه هفتم در استان تهران هستیم، امروز مسئولان مدارس با گل و اسپند به استقبال دانش آموزان اولی و هفتمی رفته‌اند.

اجرای طرح پایش لحظه‌ای ناوگان حمل و نقل دانش آموزی در پایتخت

احمد قیومی، فرماندار تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص بازگشایی مدارس از اجرای طرح پایش لحظه‌ای ناوگان حمل و نقل دانش آموزی در پایتخت خبر داد و اظهار داشت: امسال برای بازگشایی مدارس علاوه بر نظارت بر سرویس‌های مدارس از طریق سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، ظرفیت‌های مختلف دیگری نیز در جهت کاهش موضوعات ترافیکی پیش بینی شده است.

قیومی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع ۳ گانه دانش آموزی از پایش لحظه‌ای ناوگان حمل و نقل دانش آموزی بهره مند خواهند شد گفت: برای ناوگان حمل و نقل عمومی ظرفیت‌هایی در جهت کاهش موضوعات ترافیکی انجام و اقدامات لازم در زمینه ساماندهی و ایمن سازی و نصب علائم ترافیکی در نزدیکی مراکز آموزشی صورت گرفته است.

حضور «شکوفه ها» در مسیر علم/استان تهران آماده «مهر» است

۲۱۰۰ نفر دانش‌آموز کلاس اولی در دماوند سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

جشن شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان کلاس اولی دماوند، همزمان با فرارسیدن سال تحصیلی جدید، طی مراسمی نمادین در مدرسه دکتر زنده‌یاد «خلیقی» شهرک فرهنگیان منطقه گیلاوند با حضور حجت‌الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه، فروتن مدیر آموزش و پرورش، رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مدیریت و کادر آموزشی مدرسه و جمعی از اولیا زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نواخته شد.

«جشن شکوفه ها» برای ۲۱۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در دماوند برگزار شد و با این جشن سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

حضور «شکوفه ها» در مسیر علم/استان تهران آماده «مهر» است

اجرای طرح «بوی ماه مهر» در فرون آباد اجرا شد

محمدعلی عسگری فرد، سرپرست شهرداری فرون آباد، در گفتگو با خبرنگار مهر، از اجرای طرح «بوی ماه مهر» در فرون آباد خبر داد و اظهار داشت: با تأکیدات مجموعه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر و تنظیف مدارس سطح شهر جهت آغاز سال تحصیلی جدید، اجرای طرح بوی ماه مهر از سوی حوزه خدمات شهری شهرداری با هدف پاکسازی و بهسازی مدارس آغاز شد.

عسگری فرد گفت: این طرح با هدف زیباسازی محیط‌های داخلی و پیرامون مدارس، تقویت مشارکت این مجموعه با مراکز آموزشی، ارتقا سطح خدمات و ایمنی و بهسازی معابر آغاز شده است و توسط تلاشگران حوزه خدمات شهری شهرداری در حال اجراست.

سرپرست شهرداری فرون آباد افزود: رنگ آمیزی و اجرای طرح‌های ترافیکی، پاکسازی و شستشوی محوطه، معابر و مسیرهای منتهی به آن از اهم اقدامات انجام شده در این طرح می‌باشد و بی شک اجرای طرح بوی ماه مهر گامی کوچک در ایجاد نشاط، شادابی و سلامت دانش آموزان خواهد بود.

حضور «شکوفه ها» در مسیر علم/استان تهران آماده «مهر» است

تمهیدات بازگشایی مدارس در اسلامشهر

اکبر گنجه، معاون خدمات شهری شهرداری اسلامشهر با اشاره به تمهیدات بازگشایی مدارس اظهار داشت: به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید، معاونت خدمات شهری شهرداری اسلامشهر با هدف پاکیزگی محیط تحصیلی دانش آموزان و اطمینان خاطر اولیای دانش آموزان در محیط مدرسه طرح استقبال از مهر به صورت جدی در دستور کار داشته است.

وی افزود: زیباسازی مراکز آموزشی، ایمن سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی، اجرای کارگاه‌های آموزشی با محوریت کاهش پسماند و تفکیک حداکثری، تخصیص ۵ تن رنگ جهت رنگ آمیزی جداره‌های بیرونی مدارس، اهتمام جهت رنگ آمیزی مدارس محلات کم برخوردار، کنترل و بازنگری خط‌های عابر پیاده محدوده مدارس، تحویل مخازن زباله به مدارس بنا به اعلام مدارس، تخصیص سطل‌های زباله پسماند خشک، لکه گیری آسفالت، نظافت، پاکسازی و ضد عفونی محدوده مدارس، توجه ویژه به انضباط شهری از جمله ممانعت از فروش دستفروشان و عرضه کنندگان مواد غذایی در محدوده مدارس، شستشو و پاکسازی نماها، جداره‌های شهری، رسیدگی به مبلمان‌شهری، حذف زوائد فیزیکی معابر منتهی به مراکز آموزشی، رفع نواقص سرویس بهداشتی، اجرای دیوار نگاری جداره‌های مدارس و بازپیرایی فضای سبز بخشی از مهمترین اقدامات این حوزه است.

اتوبوس برای دانش آموزان قرچکی در هفته اول مهر رایگان شد

خلیل شعبانی، مدیرعامل سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری قرچک در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تمهیدات بازگشایی مدارس اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس، دانش آموزان قرچکی می‌توانند به مدت یک هفته از اتوبوس‌ها جهت عزیمت به مدارس به صورت رایگان استفاده کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد از استقبال مهر و بازگشایی مدارس شهرداری قرچک مصوب شد که در جهت رفاه حال دانش آموزان جهت استفاده از اتوبوس‌های شهری، به مدت یک هفته، دانش آموزان می‌توانند به صورت رایگان تردد کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری قرچک عنوان کرد: برای اجرای این طرح بر روی اتوبوس‌ها طبق مصوبه ستاد استقبال از مهر مدیریت شهری بنرهایی نیز برای این طرح نصب خواهد شد.

حضور «شکوفه ها» در مسیر علم/استان تهران آماده «مهر» است

ساعت شروع به کار در مدارس استان تهران

قدرت الله شفیعی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص ساعت شروع به کار مدارس عنوان داشت: در استان تهران مقاطع متوسطه ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح و مقاطع ابتدایی نیز ساعت ۸ صبح شروع به فعالیت خواهند کرد.

نظر شما