شناسهٔ خبر: 62453865 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

معاون سیاسی سپاه: انتخابات امسال مهم‌ترین انتخابات پس از انقلاب اسلامی است

سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه گفت: در بحث انتخابات ، رهبر معظم انقلاب باتوجه به ناکامی‌های دشمن ‌برآوردشان این است که ‌انتخابات امسال بسیار مهم است. در واقع انتخابات امسال مهم‌ترین انتخابات پس‌ از انقلاب به شمار می‌رود.

صاحب‌خبر -

به گزارش جماران؛ به نقل از خبرآنلاین، سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه با اشاره به اهمیت موضوع جهاد تبیین ‌برای انتخابات ۱۱ اسفندماه امسال اظهار کرد: ما انتخاباتی می‌خواهیم برگزار کنیم که دشمن‌ برای آن‌ برنامه دارد. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که ما چندین سال است که در یک جنگ ترکیبی درگیر هستیم که نیازمند یک شناخت از موقعیت دارد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در مردادماه امسال در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران فرمودند «ما نزدیک قله‌ایم و خستگی و ناامیدی ممنوع است»، از این رو در جنگ شناختی، دشمن می‌خواهد بگوید ایران زمانی قبل از انقلاب در قله بوده و کسی آمد و آن را به سوی دره برد، پیس دشمن‌ می‌خواهد شناختی را در جامعه ایجاد کند که خودش می‌خواهد و عصبانیت امروز دشمن هم به خاطر این است که جامعه ایران به سمت قله نزدیک است.

وی بیان کرد: امروز دشمن احساس می‌کند زحماتش در ۴۵سال گذشته بی‌نتیجه مانده است و ایران جدای از بازدارندگی در مقابل هراقدام‌ دشمن هم پاسخ می‌دهد.

معاون سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: امروز با جوانان ما به گونه‌ای صحبت می‌کنند که در حسرت پیش از انقلاب باشند زیرا کشور ما در مسیر پیشرفت است. در جنگ شناختی، دشمن در تلاش است اراده جامعه را دچار تزلزل کند. رهبر معظم انقلاب فرمودند «دشمن می‌خواهد جنگ قومیتی مذهبی را ایجاد و برای ما بحران بسازد».

سردار جوانی اظهار کرد: آن چیزی که امروز از ولایت‌فقیه می‌بینیم فهم و اندیشه مردم نسبت به ولی‌فقیه است. پس دشمن‌ می‌خواهد این محبت به ولایت را تبدیل به خشم کند، از این رو باید جوانانی که امام راحل را ندیده یا رهبری را نمی‌شناسند در مقابل ولایت قرار ندهیم.

وی اظهار کرد: دشمن ‌از طریق رسانه خدمات حکومت را بی‌ارزش یا زیر سوال می‌برد و پیشرفت‌های علمی، قدرت نظامی و… را بی‌ارزش می‌کند و در کنار این کوچک‌سازی، بزرگ کردن‌ مشکلات و سیاه‌نمایی را با تصویرسازی‌های عجیب در پیش گرفته است. بسیاری از مشکلات که در سایر کشورها وجود دارد را نشان نمی‌دهند اما همان‌ مشکل را در ایران بزرگ و سیاه می‌کنند و از این رو می‌خواهند ‌به جوانان‌ نشان دهد که به مسئولین خود اعتماد نکنید. برخی شعارهای منفی مطرح شده نیز ‌محصول بزرگ‌نمایی، کوچک‌نمایی و سیاه نمایی کردن دشمن نسبت به همه موارد است. بدون شک حمله به مقر سپاه، بسیج، مسجد و حوزه علمیه محصول تلاش دشمن‌ بر روی تفکرات جوانان ما است.

سردار جوانی با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: در بحث انتخابات، رهبر معظم انقلاب باتوجه به ناکامی‌های دشمن ‌برآوردشان این است که ‌انتخابات امسال بسیار مهم است. در واقع انتخابات امسال مهم‌ترین انتخابات پس‌ از انقلاب به شمار می‌رود. دشمن در تلاش بود در سالگرد مهسا امینی با لباس نیروی انتظامی به مردم حمله کند که حافظان امنیت گروه‌هایی که از طریق اقلیم‌ کردستان‌ با تجهیزات نظامی وارد کشور شده بودند را دستگیر کرد.

وی اظهار کرد: دشمن نمی‌خواهد انتخابات امسال در طراز ۴۵ساله انقلاب برگزار شود. با برپایی یک انتخابات پرشور تولید قدرت اتفاق خواهد افتاد پس باید شبانه‌روزی در امر جهاد تبیین‌ تلاش کنیم. رهبر معظم انقلاب فرمودند «اگر انتخابات ضعیف برگزار شود دشمن طمع خواهد کرد».

معاون سیاسی سپاه یادآور شد: رأی بالا بیانگر انسجام، وحدت ملی و پشتوانه نظام است و یک ایران قوی را نشان می‌دهد، انتخابات یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. در دوره‌های گذشته تاریخ انتخاب حاکمان را ببینید، در دوره پهلوی اول و دوم دولت‌ها و نمایندگان را چه کسی انتخاب می‌کرد اما امروز با مردم‌سالاری انتخابات برگزار می‌شود. اخیرا بازمانده خاندان پهلوی اعلام کرده است که ایران کویر را پس خواهیم گرفت در حالی که مردم ما یکبار ایران را از دست آمریکا پس گرفتند و حالا شما می‌خواهید دوباره آن را به آمریکا و اسرائیل بدهید.

وی بیان کرد: مردم‌سالاری دینی یک مدل استثنایی در حکومت‌های اسلامی است که مردم صاحب اختیار خودشان هستند که کشورشان را اداره می‌کنند. دشمن در تلاش است با سیاه‌نمایی در انتخابات، جوانان به سمت صندوق‌ها نروند. در انتخابات سال ۸۸ با یک دروغ انتخابات را از سلامت انداختند تا جامعه را ملتهب کنند. دشمن می‌خواهد با مخدوش کردن انتخابات مشارکت را پایین بیاورد.

معاون سیاسی سپاه ادامه داد: برای برپایی یک انتخابات در تراز انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب چهار کار برای مسئولین بیان کردند. ابتدا راهبرد سلامت بود که وظیفه شورای نگهبان، رسانه‌ها و وزارت کشور است. این در حالی است که حتی گاها جریان اصلاح‌طلب کشور با ایجاد یک‌ سفسطه‌ ذهن مردم را منحرف می‌کند مثل اینکه گفتند ۸۶ میلیون نفر نمی‌دانند و ۱۲ نفر شورای نگهبان می‌فهمند.در انتخابات خبرگان رهبری قبلی کسی را داشتیم که سرویس‌های جاسوسی دشمن روی آن‌ کار کرده بودند و در قالب یک عالم ربانی آن را معرفی کردند. پس دشمن‌ در گام اول در حال زدن شورای نگهبان است.

وی ابراز کرد: بحث خود رقابت را هم دشمن زیر سوال می‌برد، در افکار عمومی می‌گویند رأی انتخابات از قبل مشخص شده است در حالی که رهبر انقلاب بارها گفته است که ردی هر یک‌ از مردم حق الناس و امانت است و دشمن تلاش می‌کند این رای را زیر سوال ببرد.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه با وجود کارشکنی‌های دشمن تلاش داریم که یک‌ انتخابات باشکوه را در ۱۱ اسفند برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: به دنبال تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که بر روی سلامت انتخابات، رقابتی بودن، قانونی بودن و شایسته‌گزینی تاکید داشتند، هستیم.

سردار جوانی بیان کرد: دشمنان ما به این نتیجه رسیده‌اند که انقلاب اسلامی ما در ۴۵سال گذشته جنس رهبری دوم‌اش از همان‌ جنس رهبری اول است. دشمن دو اتفاق را دنبال می‌کند ابتدا انتخابات با مشارکت پایین باشد تا بگویند انتخابات حداقلی است و اینها نماینده مردم نیستند، دوم اینکه سلامت انتخابات را مورد هدف قرار دهد.

اخبار مرتبط

انتهای پیام

نظر شما