شناسهٔ خبر: 61151530 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

به همت یک شرکت دانش بنیان انجام می شود؛

تولید گوشی موبایل در تبریز

تبریز- عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان صنایع صبح پارلار گفت: با همکاری متخصصان تبریزی تا دو سه سال آینده گوشی موبایل اندرویدی در تبریز تولید خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار، جعفر صبحی در در اولین نشست هم‌اندیشی از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی اصحاب رسانه با فناوران ادواررینوتکس بر توان رقابتی دانشمندان و متخصصان استان در سطح بین المللی و تولید تجهیزات الکترونیکی پیشرفته تاکید کرد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۷۳ و از زمان دانشجویی در سال سوم رشته برق فعالیت علمی خود را آغاز کرده است ، گفت: از همان سال کارهای صنعتی در شهر انجام داده و در سال ۱۳۸۵، فعالیت‌های خود را توسعه دادم و به این فکر کردم که کاری کنیم مصرف IC را افزایش دهیم که این افزایش مصرف در حوزه خودرو و لوازم خانگی انجام شود و در این راستا از سال ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را با نام صبح پارلار شروع کردیم.

وی با اشاره به اینکه الان بزرگترین تولید کننده برد لوازم خانگی ایران هستیم ادامه داد: می‌توانیم از لحاظ کیفیت با کشورهای اروپایی رقابت کنیم و از لحاظ قیمت با شرکت‌های چینی رقابت داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه یک شرکت در بازار رقابت است که می‌تواند رشد کند اظهار داشت: در این فضا توانستیم رشد کامل داشته داشته باشیم و چه بسا اگر از ما حمایت می‌شد، قطعا رشد الان را نداشتیم.

صبحی با بیان اینکه بالای ۷۰ درصد برد لوازم خانگی را این شرکت تولید می‌کند افزود: در حال حاضر برد لوازم خانگی مانند لباسشویی، کولر، پکیج‌های گرمایشی را تامین می‌کنیم. برنامه‌ای داریم که تا دوماه آینده برد سیستم برقی و… نیز را تولید نماییم.

رییس هیئت مدیره شرکت صنایع صبح پارلار با اشاره به اینکه پروژه موبایل و نیز خانه هوشمند در دستور کار این شرکت قرار دارد، افزود: محصول دیگر موبایل است و در این راستا کارهای مقدماتی را شروع کردیم و امیدواریم تا دو سال آینده تولید آن را به اتمام برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه وقتی تولید متعلق به ما است که طراحی آن را خود انجام دهیم، افزود: تبریز قطب الکترونیک ایران است و تنها مزیت ما نیروهای انسانی مجموعه هستند و در حال حاضر ۵۶۰ نفر نیرو در مجموعه صبح پارلار فعالیت می کنند که۳۰ درصد نیروها در حوزه نرم افزار و ۷۰ درصد نیروها در حوزه سخت افزار فعالیت می‌کنند.

نظر شما