شناسهٔ خبر: 60457240 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

جانشین فرمانده قرارگاه شهید فهمیده: بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام حضور پیدا خواهند کرد

سردار احمد ذوالقدر، جانشین فرمانده قرارگاه شهید فهمیده، به خبرنگار روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) اعلام کرد: قرارگاه بر اساس زمان‌بندی‌هایی که داشت، برای هماهنگی با ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) و دستگاه‌های مختلف نشست‌های متعددی را دنبال کرد و امروز من به شما می‌گویم که ما به لحاظ ثبت‌نام، سازماندهی، اعزام، اسکان، سلامت، امنیت، بهداشت و تغذیه برای مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س) آمادگی کامل داریم.

صاحب‌خبر -

جانشین فرمانده قرارگاه شهید فهمیده با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی متعدد برای سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س)، گفت: کمیته‌های 17 گانه قرارگاه شهید فهمیده تشکیل شده و ستاد مرکزی جلسات متعددی را گذاشته است. ویژگی که من امسال شاهد بودم این است که دولت محترم جمهوری اسلامی، وزیر کشور و وزرای مرتبط فوق‌العاده برای پشتیبانی و آمادگی برای انجام این مأموریت پای کار هستند، اراده این کار کاملا دیده می‌شود.

سردار احمد ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار جماران در خصوص میزان آمادگی قرارگاه شهید فهمیده برای برگزاری مراسم سی و چهارمین بزرگداشت امام خمینی(س)، با اشاره به اینکه قرارگاه شهید فهمیده مسئولیت ثبت‌نام، سازماندهی، اعزام، اسکان، پذیرایی، امنیت و بازگشت زائرین بزرگوار حضرت امام را دارد، اظهار داشت: پنج سال متوالی که به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان و بعد هم کرونا تلاش شد که جمعیت از شهرستان‌های نزدیک به مراسم سالگرد حضرت امام بیایند. امسال مقرر شد این مراسم با شکوه بیشتر و حضور همه اقشار مختلف از سراسر کشور برگزار شود.

جانشین فرمانده قرارگاه شهید فهمیده افزود: قرارگاه بر اساس زمان‌بندی‌هایی که داشت، برای هماهنگی با ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) و دستگاه‌های مختلف نشست‌های متعددی را دنبال کرد و امروز من به شما می‌گویم که ما به لحاظ ثبت‌نام، سازماندهی، اعزام، اسکان، سلامت، امنیت، بهداشت و تغذیه برای انجام این مأموریت بزرگ آمادگی کامل داریم.

وی یادآور شد: پیش‌بینی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) این است که بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام حضور پیدا خواهند کرد. نزدیک 700 هزار نفر با ثبت‌نام و سازماندهی می‌آیند و بقیه هم کاروان‌های عمومی تهران بزرگ و شهرستان‌های استان تهران هستند. بخشی هم که امسال در نظر گرفته‌اند و سال‌های گذشته دیده نشده بود، کاروان خانوادگی با خودروی شخصی، موتور و پیاده است. این مسأله وقتی در ستاد قرارگاه مطرح شد فقط برای شهرستان‌های استان تهران بود ولی وقتی با دوستان‌مان در شهرستان‌ها هم جلسه می‌گذاریم، از شهرستان‌های دیگر هم در این زمینه اقبال صورت گرفته است. یعنی این امکان را برای آنها فراهم کرده‌اند که همه بتوانند با مدیریت و سازماندهی در این مراسم شرکت کنند.

سردار ذوالقدر گفت: کمیته‌های 17 گانه قرارگاه شهید فهمیده تشکیل شده و ستاد مرکزی جلسات متعددی را گذاشته است. ویژگی که من امسال شاهد بودم این است که دولت محترم جمهوری اسلامی، وزیر کشور و وزرای مرتبط فوق‌العاده برای پشتیبانی و آمادگی برای انجام این مأموریت پای کار هستند، اراده این کار کاملا دیده می‌شود. ان شاء الله از همه 31 استان سراسر کشور مهمان خواهیم داشت و برای کاروان‌های شهرستان‌های مختلف اسکرت امنیتی و امداد و اورژانس پیش‌بینی شده، همه زائرین بزرگواری که عضویت بسیج دارند بیمه هستند و بقیه هم هرکدام با پرداخت دو هزار تومان بیمه راه و حوادث می‌شوند. برای بحث بهداشت و سلامت هم چهار بیمارستان صحرایی توسط ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، جمعیت هلال احمر و اورژانس ایجاد می‌شود و علاوه بر آن آمبولانس‌های اتوبوسی کار را دنبال می‌کنند.

وی افزود: هلال احمر کار امداد و نجات را در حلقه‌های مختلف دنبال می‌کند و پشتیبانی‌های لازم را در این زمینه دارد. ستاد آبرسانی ما یک کار سنگین بر عهده دارد. امسال بنا به دلیل گرمای هوا و تجربه دو سال گذشته، غذا را زنجیره سرد می‌دهند و تهیه، طبخ، بسته‌بندی و توزیع آن با نظارت بهداشتی انجام می‌شود. ستاد راهنمای زائر فعال شده که بتواند از پارکینگ‌ها مردم را راهنمایی کند و همچنین سرویس‌ها و خدمات عمومی را راهنمایی کند.

جانشین فرمانده قرارگاه شهید فهمیده ادامه داد: پلیس محترم راهنمایی و رانندگی امسال فوق‌العاده تلاش کردند، پارکینگ‌ها وسعت بیشتری گرفته و بیشترین کار اجرایی بر عهده شهداری تهران است؛ اعم از تأمین اتوبوس، مرمت پارکینگ‌ها، راهنمایی‌ها، کارهای مهندسی و ایستگاه‌های صلواتی که غیر از تغذیه صبحانه و ناهار، 300 ایستگاه صلواتی پیش بینی شده و کار فرهنگی و تبیینی در خصوص مکتب و راه امام هم برای این ایستگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: مباحث امنیتی هم هست که گفتنش در اینجا خیلی ضرورتی ندارد ولی عزیزان دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج کارشان را در فضای شهری شروع کرده‌اند. از طرفی به دلیل اینکه کسانی که بیش از 400 کیلومتر مسافت را طی می‌کنند شب قبل از 14 خرداد به تهران می‌رسند، برای اینکه مکان اسکان و استراحت پیش‌بینی شده است که پذیرایی شوند و صبح بتوانند به مراسم برسند. مثل همه ساله مهمانان خارجی هم داریم که یک بخش کاروانی و یک بخش هم مهمانان ویژه هستند که ان شاء الله ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام این کار را دنبال خواهد کرد.

سردار ذوالقدر اظهار داشت: من در مجموع می‌توانم بگویم که همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها آمادگی اجرای این مأموریت را دارند. بخشی که لازم بوده الآن در محل مستقر شده‌اند، بخشی باید آماده‌سازی می‌کردند که این کار انجام شده، بخشی باید نقشه راه می‌کشیدند که این کار هم انجام شده و تمام استان‌هایی که مسئول حضور در ستاد سالگرد ارتحال امام هستند، در نشستی توجیه شده‌اند. یعنی معاون هماهنگ کننده سپاه‌های سراسر کشور و مسئولین اردویی و ایمنی آنها توجیه شده‌اند و لذا هر کسی وظیفه خودش را می‌داند.

اخبار مرتبط

انتهای پیام

نظر شما