شناسهٔ خبر: 60392954 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

ژاپن .. 4 کشته در تیراندازی و دستگیری مظنون

صاحب‌خبر -
ژاپن .. 4 کشته در تیراندازی و دستگیری مظنون
خبرگزاری آریا-به دنبال کشته شدن چهار نفر در یک حادثه نادر تیراندازی و چاقو زدن در این کشور که شامل یک منع عبور 12 ساعته بود، یک مرد 31 ساله روز جمعه در یک منطقه روستایی به ظن قتل دستگیر شد.

به گزارش سرویس بین الملل آریا به نقل از رویترز؛مقامات گفتند که مظنون، پسر رئیس شورای شهر ناکانو در استان ناگانو، پس از تیراندازی به دو پلیس در پاسخ به گزارشی مبنی بر زخمی شدن یک زن، در خانه پدری خود مخفی شد.


رسانه ها گزارش دادند که این دو پلیس و این زن به بیمارستان منتقل شدند و طی چند ساعت مرگشان اعلام شد.

یک زن مسن دیگر نیز ظاهراً پس از حمله جان باخت. رسانه ها گفتند که او از بعدازظهر دیروز پنجشنبه 25/5/2023 بیرون از خانه روی زمین افتاده بود و پلیس نتوانسته بود به او برسد.

شرکت رادیو و تلویزیون گزارش داد که مظنون لباس استتار به تن داشت و گفته شد که ظاهراً از تفنگ شکاری در تیراندازی استفاده کرده است.

رسانه ها گزارش دادند که پلیس این مرد را حوالی ساعت 4:30 صبح جمعه به وقت محلی، حدود 12 ساعت پس از دریافت اولین تماس اورژانس، بازداشت کرد.

رادیو و تلویزیون گفت که او به ظن قتل یک پلیس دستگیر شده است.

تیراندازی در ژاپن بسیار نادر است، جایی که مالکیت اسلحه به شدت تحت نظارت است و هر کسی که به دنبال داشتن اسلحه است باید تحت بازرسی دقیق قرار گیرد. تلویزیون ژاپن گزارش داد که مظنون دارای گواهینامه اسلحه شکاری بود.

انگیزه این حادثه هنوز مشخص نیست.

نظر شما