شناسهٔ خبر: 59323913 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نماینده مجلس: تکریم نخبگان از فرار مغزها پیشگیری می‌کند

یزد- ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تکریم نخبگان و ایجاد زمینه برای مشارکت و فعالیت آنها در کشور از فرار مغزها به خارج به شدت پیشگیری می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا صباغیان روز دوشنبه در آیین تجلیل از تعدادی نخبگان مهریز که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد برگزار شد افزود: ایجاد امید برای نخبگان و تکریم شایسته آنها توسط دولت باید همیشه جدی گرفته است.

وی با بیان اینکه استعدادهای خوبی در حوزه انتخابیه و شهر مهریز وجود دارد ادامه داد: برای تحقق توسعه همه جانبه و پایدار باید زمینه برای استفاده از نظرات نخبگان در رشته‌های مختلف فراهم شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در زوایای مختلف باید مسئولان در هر بخش و رشته از حضور نخبگان به صورت دقیق و اصولی استفاده کنند.

صباغیان از دست اندرکاران برگزاری این همایش قدردانی کرد و گفت: فرهنگ تکریم فعالان مختلف و نخبگان یک عمل مهم و ارزشمند و باید همیشه مدنظر مسئولان حوزه انتخابیه قرار گیرد.

نماینده مجلس: تکریم نخبگان از فرار مغزها پیشگیری می‌کند

همچنین حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی امام جمعه مهریز به اهمیت جلب مشارکت نخبگان در زمینه توسعه شهرستان به خصوص در عرصه فرهنگی و اجتماعی و رعایت موازین دینی اشاره و از دست اندرکاران همایش قدردانی کرد.

همچنین محمد دهقان بنادکی فرماندار مهریز برگزاری همایش سالانه تجلیل نخبگان را گامی مهم و جزو برنامه‌های مهمی ذکر کرد که با همکاری دستگاه‌های مختلف در شهرستان صورت می‌گیرد.

در این آیین که جمعی از خانواده‌ها و مدیران اجرایی شهرستان و استان یزد حضور داشتند چند برنامه فرهنگی هنری اجرا و در پایان با لوح و تندیس از تعدادی نخبگان قدردانی شد

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما