شناسهٔ خبر: 58561399 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

پوتین:

تاریخ در حال تکرار و روسیه با تهدید نازیسم روبه‌رو است

رئیس جمهور روسیه در سالگرد نبرد مشهور استالینگراد جنگ جهانی دوم، به صحبت پرداخت و وقایع امروز اوکراین را با این جنگ جهانی مقایسه کرد و مدعی شد دوباره کشورش از سوی نازیسم در ظاهری مبدل تهدید شده است.

صاحب‌خبر -
تاریخ در حال تکرار و روسیه با تهدید نازیسم روبه‌رو است
کد خبر: 595056
|
۱۴۰۱/۱۱/۱۴ ۰۹:۲۲:۲۵

رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی به مناسبت هشتادمین سالگرد نبرد استالینگراد، تصمیم اخیر آلمان برای ارسال تانک‌های «لئوپارد» به اوکراین را تکرار تاریخ دانست و عنوان کرد که تاریخ در حال تکرار است و روسیه دهه‌ها پس از پایان جنگ جهانی دوم دوباره مورد تهدید تانک‌های لئوپارد قرار گرفته است.

به گزارش فارس، به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، ولادیمیر پوتین در سخنرانی در کنسرت یادبودی در شهر «وولگوگراد» (نام جدید شهر استالینگراد) تاکید کرد: مسکو یک بار دیگر مجبور است در مقابل نیروهای گروه غرب موضع بگیرد و قدرت‌های خارجی تلاش دارند از پیروان «استپان باندرا» - چهره اوکراینی بدنام همدست آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم – برای حمله به روسیه استفاده کنند.

پوتین بیان کرد: این باور نکردنی اما صحیح است. ما دوباره مورد تهدید تانک‌های لئوپاردی واقع شده‌ایم که طرح صلیب در جانب آنها کشیده شده است.

رئیس جمهور روسیه همچنین به کسانی که به دنبال کشاندن آلمان به جنگی جدید با روسیه و امیدوار به دستیابی به شکست روسیه در میدان جنگ هستند هشدار داد که ظاهرا نتوانسته‌اند بفهمند که جنگ با روسیه در دوران امروز متفاوت است.

پوتین افزود: این قدرتها که در تلاش برای راه انداختن جنگی از پیش اعلام نشده علیه روسیه هستند، پاسخی سخت را علیه اقداماتشان دریافت خواهند کرد.

رئیس جمهور روسیه تصریح کرد: ما به مرزهای آنها تانک اعزام نمی‌کنیم اما ابزارهای پاسخ دادن را داریم. این پاسخ محدود به استفاده از سخت‌افزار زرهی نخواهد بود. همه باید این موضوع را بفهمند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در توضیح ماهیت پاسخ مورد اشاره پوتین گفت: «همچنان که تسلیحات جدید از سوی گروه غربی‌ها تحویل اوکراین می‌شوند، روسیه نیز استفاده بزرگتری از پتانسیل و توانمندی‌های چشمگیر خود خواهد کرد.»

برچسب‌ها:

نظر شما