شناسهٔ خبر: 57567428 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

بحرینی:

در سال ۲۰۲۲ شورای حقوق بشر نتوانست ماموریت خود را انجام دهد

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل گفت: آنچه در شورای حقوق بشر انجام شد براساس منافع ملی تعدادی از کشور‌ها بود نه به خاطر حقوق بشر.

صاحب‌خبر -

علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در ژنو در آخرین جلسه شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۲، با ابراز نگرانی از افزایش سیاسی کاری و تنش‌های ژئوپولتیک در شورای حقوق بشر در این سال، گفت: با وجود تلاش‌هایی که برای تقویت همکاری و گفتگو انجام شد، اما در سال ۲۰۲۲ شورای حقوق بشر نتوانست به طور کامل ماموریت خود را برای ارتقاء حقوق بشر براساس همکاری و گفتگو و فارغ از سیاسی کاری انجام بدهد.

سفیر و نماینده کشورمان افزود: در چنین شرایطی، شورای حقوق بشر برای تحت فشار قراردادن تعدادی از کشورها، بویژه کشور‌های در حال توسعه، مورد استفاده گروهی از کشور‌ها قرار گرفت.

بحرینی همچنین اظهار داشت: در سال ۲۰۲۲ شاهد بودیم اقداماتی در شورا انجام شد که بیشتر از اینکه بخاطر حقوق بشر باشد، برای تأمین منافع ملی تعداد معدودی از کشور‌ها بود. با وجود این، امیدواریم این شورا بتواند در سال آینده میلادی به مسیر همکاری و گفتگو برای ارتقاء حقوق بشر برگردد.

براساس این گزارش، در این نشست جمهوری چک بعنوان رئیس شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد.

برچسب‌ها:

نظر شما