شناسهٔ خبر: 57567034 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مسئول بسیج دانش‌آموزی البرز:

۴ هزار دانش‌آموز البرزی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند

کرج- مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه البرز گفت: در سال جاری ۴ هزار دانش‌آموز البرزی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

صاحب‌خبر -

سرهنگ پاسدار سعید اخلاقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از اعزام ۴ هزار دانش آموز البرزی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در سال جاری خبر داد و گفت: تا دو هفته آینده، یک هزار نفر از آنها راهی جنوب و غرب کشور می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اعزام دانش آموزان البرزی به اردوهای راهیان نور در دو مرحله پیش بینی شده که دومین مرحله در ماه‌های بهمن و اسفند انجام می‌شود، مطرح کرد: در مرحله دوم، حدود سه هزار دانش آموز مقطع متوسطه دوم، به مناطق عملیاتی جنوب کشور و سرزمین نور اعزام خواهند شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز هدف اصلی برگزاری اردوهای راهیان نور را آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: یکی از تفاوت‌های اردوهای راهیان نور در سال جاری این است که دانش آموزان علاوه بر بازدید از یادمان‌های دفاع مقدس، از اماکنی است که حاصل دستاورد و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی است نیز بازدید می‌کنند.

سرهنگ پاسدار اخلاقی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه راهیان نور یک فناوری برای استخراج گنج تمام نشدنی دوران دفاع مقدس است، گفت: دانش آموزان با آشنایی با فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت، با این ارزش‌ها انس می‌گیرند و به هویت و خودباوری خود بیشتر فکر کرده و در نتیجه انگیزه بیشتری برای مقابله با استکبار، ظلم و استعمار پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: راهیان نور یکی از مهمترین حرکت‌های فرهنگی کشور است و دانش آموزان را در طی کردن پله‌های ترقی، پیشرفت، خودباوری و عزت ملی رشد می‌دهد و بدین منظور این حرکت عظیم فرهنگی و راهیان نور ادامه خواهد داشت و افتخار می‌کنیم که در این عرصه، خادمی شهدا و انقلاب و نظام را کنیم.

نظر شما