شناسهٔ خبر: 57566990 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

سخنرانی رئیس‌جمهور چین در اجلاس اقتصادی مشترک با کشورهای عربی

رئیس‌جمهور چین در سخنرانی در اجلاس ریاض از تشکیل شورای سرمایه‌گذاری و مرکز هسته‌ای مشترک بین چین و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایمنا، شیء جین پینگ در نشست سران کشورهای عربی و چین برای توسعه و همکاری در ریاض پایتخت عربستان اظهار کرد: پکن از تلاش‌های کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تمجید می‌کند و ما باید اعتماد متقابل را برای رویارویی با چالش‌های جهانی تحکیم کنیم.

رئیس‌جمهور چین در ادامه سخنانش افزود: ما از تلاش‌های کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای تبدیل شدن به پویاترین سازمان منطقه‌ای در مواجهه با چالش‌های جهانی قدردانی می‌کنیم. ما به حمایت تزلزل‌ناپذیر خود از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای حفظ امنیت و ثبات این کشورها ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: ما مشتاق هستیم تا همکاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را تحکیم بخشیم و معادله جدیدی در زمینه انرژی ایجاد کنیم. ما با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای ایجاد یک شورای سرمایه گذاری مشترک همکاری خواهیم کرد. ما برای ایجاد مرکز انرژی هسته‌ای مشترک چین و خلیج فارس در زمینه‌های صلح آمیز کار خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور چین گفت: ما در حال تلاش برای دست‌یابی به موفقیت‌های جدید با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در زمینه فضا و زیرساخت‌های فضایی هستیم. روابط چین با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از آینده امیدوارکننده‌ای برخوردار است.

‌منبع: مهر

نظر شما