شناسهٔ خبر: 57566774 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

امام جمعه مشهد:

علم‌الهدی: دشمنان از ابتدا در پی تحریف انقلاب ما بودند

امام جمعه مشهد گفت: در انقلاب اسلامی، شاهد تحریف و مصادره مفاهیم انقلاب توسط دشمنان بودیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش تابناک، آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر رضوی اقامه شد گفت: اگر مقابل انحراف و مصادره دستاوردهای انقلاب از همان ابتدا نایستیم انحراف در جامعه رسوخ می کند.

وی افزود: مصادره روز دانشجو که به واسطه شهادت سه دانشجو ضدآمریکایی در دوران ستمشاهی روی داد از آن جمله است. شعار مرگ بر آمریکا با شهادت این دانشجویان آغاز شد و حضرت امام خمینی( ره) آن شعار را جهانی کرد و اکنون در سراسر جهان این شعار میان ملت های آزاده طنین انداز شده است.

علم الهدی بیان کرد: فتنه اخیر در کشور به اعتراف صریح مقامات آمریکایی توطئه و برنامه ای از خارج کشور و با برنامه خود آمریکایی ها بود.

وی به حوادث مربوط به گرامیداشت روز دانشجو طی هفته گذشته‌ اشاره و ادامه کرد: یکی از بازماندگان فتنه ۸۸ سالروز ۱۶ آذر را مصادره کرده و این واقعه را به پیاده نظام آمریکایی و دانشجونماهایی که می خواهند مبارزه با آمریکا را از بین ببرند تبریک گفته است که این مصداق آشکار تحریف در مفاهیم انقلاب است.

امام جمعه مشهد به حضور چهره های مجتهد ، با سوابق انقلابی و فساد ستیز در راس قوای سه گانه کشور اشاره کرد و گفت : در حال حاضر یک شبکه آمریکایی می خواهد انقلاب و مفاهیم آن را مصادره کند آیا در این شرایط باید دستگاه های کشور و مردم ما فقط تماشاچی باشند؟ مگر می توان میراث فاطمه زهرا(س) را دستخوش اقدامات یک شبکه آمریکایی کرد؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن یادآوری ایام سوگواری فاطمیه اظهار کرد: منطق ولایی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) با فعالیت جریانی سم پاش علیه قدرت حاکمیت اسلامی به نقطه‌ای رسید که فقط تعدادی انگشت شمار با علی باقی ماندند.

علم الهدی تاکید کرد: رهبری اسلام باید براساس جریان وحی ادامه پیدا می کرد و نه لیبرال دموکراسی و از طرفی اگر علی(ع) وارد این مناقشه می شد و با قدرت شمشیر مسیر اسلام را باز می کرد اسلام به جریانی قدرت طلب تبدیل می شد.

او افزود: اگر در آن زمان کسی مقابل این انحراف در رهبری جامعه نمی ایستاد اسلام راستین نیز برچیده می شد. در این شرایط بود که سیاست، مدیریت و شهادت حضرت زهرا(ع) جلوی انحراف رهبری در امت اسلامی را گرفت.

نظر شما