شناسهٔ خبر: 57566622 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در استان گیلان:

انتقاد از عملکرد برخی از پیمانکاران در اجرای پروژه های گیلان/ مسئولان باید بر اجرای پروژه ها نظارت جدی داشته باشند

به گفته نماینده ولی فقیه در گیلان اگر چه این مهم شامل همه پیمانکاران نمی شود اما یکی از عمده ترین عوامل در عقب ماندن پروژه ها این موضوع است از این‌رو مسئولان باید بر اجرای پروژه ها نظارت جدی داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) این شهر عنوان کرد: برای تکمیل پروژه های در دست از جمله بزرگراه رودبار به قزوین و راه آهن رشت به انزلی و آستارا باوجود تنگناهای مالی باید پیگیری مضاعف شود.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف برخی از پیمانکاران در اجرای پروژه های گیلان در گذشته خاطر نشان کرد: اگر چه این مهم شامل همه پیمانکاران نمی شود اما یکی از عمده ترین عوامل در عقب ماندن پروژه ها این موضوع است از این‌رو مسئولان باید بر اجرای پروژه ها نظارت جدی داشته باشند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به موضوع اطلاع رسانی در ارتباط با خرید مرغ توسط مردم اظهار داشت: مردم بر اساس نیاز زندگی شان خرید می کنند.

وی با بیان اینکه تولید باید متناسب با نیازهای جامعه باشد، عنوان کرد: به نظر می آید افزایش تولید با این وضعیت که از مردم درخواست خرید شود مناسب نیست باید به‌گونه ای برنامه ریزی شود که تولید ازوضعیت باثباتی برخوردار شود که در این صورت قیمتها هم تثبیت می شود.

آیت الله فلاحتی همچنین‌ در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری جنگ تحمیلی عراق علیه ایران خاطر نشان کرد: کار دشمن دروغ گفتن است او می خواهد، بگوید که ایران آغازگر جنگ بوده اما همه نسل ها این را بدانند که بر اساس اعلام سازمان ملل در ۱۸ آذر ۱۳۷۰، عراق آغازگر جنگ تحمیلی بوده است.

وی با اشاره به ۲ ویژگی ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی ایران به اذعان تحلیگران و افراد برخودار از آگاهی سیاسی و اجتماعی عنوان‌ کرد: موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در گزارشی ۲۱۷ صفحه ای با عنوان شبکه های نفوذ ایران در غرب آسیا نوشته اند که جمهوری اسلامی توانسته، موازنه قدرت در خاورمیانه را به نفع خود تغییر دهد که این دلیل اول بر وجود ثبات و اقتدار کشور ایران است.

امام جمعه رشت بیان داشت: همچنین بر اساس آمارهای جهانی که خودآنان اعلام کردند، جمهوری اسلامی پس از یک دوره نسبتا طولانی رکود اقتصادی وارد دوره جدیدی از رشد اقتصادی شده که این مهم دلیل دوم بر اقتدار و ثبات ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت: ثبات و اقتدار ایران اسلامی موجب شده‌ تا در معادلات جهانی شاهد افزایش گرایش های مردمی در داخل و خارج به جمهوری اسلامی، افزایش اقبال‌سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور ما و فزونی خیز ایران در منطقه و فرامنطقه باشیم.

وی ادامه داد: در چنین فضایی آمریکا، اروپا، رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی و دست نشانده‌های منطقه ای آنان به تکاپو افتادند تا از ایران یک چهره سیاه در دنیا و در میان ملل پیرامون ما ایجاد کنند، لذا بخشی از این آسیب های اجتماعی و اغتشاشات اخیر برای آن است که اقتدار و ثبات کشور ما را مخدوش و سیاه جلوه دهند تا سرمایه گذاران به این منطقه توجه نکنند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه موضوع برای دشمنان مساله حجاب و بی حجابی نیست، اضافه کرد: ایران قوی در سایه ثبات و اقتدار برای دشمنان خطر ساز شده است و این مهم باعث شده تا با ایجاد اغتشاش آرامش را از جامعه ایران بگیرند اما به‌نتیجه شوم‌خود نمی رسند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما