شناسهٔ خبر: 57566583 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

قهرمانی بدون شکست ملی پوش شطرنج ایران در رقابت‌های اسپانیا

ملی پوش شطرنج ایران بدون شکست موفق شد قهرمان مسابقات اسپانیا شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از ایسنا، سیدمحمدامین طباطبایی ملی پوش شطرنج ایران شب گذشته (پنج‌شنبه) موفق شد عنوان قهرمانی جدول A استادان بزرگ الو برگات اسپانیا را کسب کند. طباطبایی که شانس نهم قهرمانی این مسابقات به شمار می‌رفت در این رقابت‌ها به ترتیب به مصاف نماینده‌هایی از هلند، هند، اسپانیا، سنگاپور، آذربایجان، استرالیا، گرجستان، لهستان و آلمان رفت و موفق شد بدون شکست هفت امتیاز را کسب کند تا قهرمان این مسابقات شود.  

ملی پوش شطرنج ایران به پنج پیروزی و چهار تساوی رسید تا ۷ امتیازی شده و بدون شکست و با اقتدار قهرمان این مسابقات شود. طباطبایی که با ریتینگ ۲۶۵۵ در این مسابقات شرکت کرده بود با عملکردی فوق العاده توانست ۱۰.۲ واحد ریتینگ زنده خود را افزایش دهد.

باتوجه به اینکه طباطبایی با شطرنج باز هند و سنگاپور هم امتیاز شده بود، تکلیف قهرمان این مسابقات در رقابت‌های برق آسا مشخص شد که نماینده ایران توانست این دو شطرنج باز را شکست دهد و قهرمان شود.

این مسابقات که توسط فدراسیون شطرنج اسپانیا میزبانی می‌شد در ۹ دور کار خود را دنبال کرد. در این مسابقات ۱۵۰ شطرنج‌باز به مصاف حریفان خود رفتند.

برچسب‌ها:

نظر شما