شناسهٔ خبر: 57566581 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

بیمارستان امام علی(ع) نجف تکمیل و تجهیز می‌شود

فعالیت پزشکان کشورمان در بیمارستان ایرانی امام علی(ع) در نجف، ارسال داروهای تولید کشور به عراق برای استفاده در این بیمارستان و همچنین فعالیت‌های مشترک درمانی در خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر امام حسین(ع) بویژه در ایام اربعین تسریع می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، در دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر در عراق با وزیر بهداشت این کشور بر تسریع در صدور مجوزهای مربوط به تکمیل بیمارستان امام علی(ع) نجف و حضور تیم‌های درمانی ایرانی در ایام اربعین حسینی محور اصلی این مذاکرات بود.

در دیدار دکتر پیرحسین کولیوند با «صالح مهدی الحسناوی» وزیر بهداشت عراق، موضوعاتی همچون افزایش همکاری‌ها و تسریع در روند صدور مجوز ورود و استقرار تجهیزات پزشکی و امکانات لازم به بیمارستان امام علی(ع) شهر نجف اشرف، مطرح  شد و مورد توافق قرار گرفت.

برپایه گفت‌وگوها و توافقات انجام شده، فعالیت پزشکان کشورمان در بیمارستان ایرانی امام علی(ع) در نجف، ارسال داروهای تولید کشور به عراق برای استفاده در این بیمارستان و همچنین فعالیت‌های مشترک درمانی در خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر امام حسین(ع) بویژه در ایام اربعین تسریع می‌شود.

تسهیل در ورود تیم‌های درمانی، دارو و آمبولانس‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به خاک عراق در ایام برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین؛ از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو طرف بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ همچنین ارزیابی همکاری‌های انجام شده در عملیات اربعین سال جاری و افزایش خدمات مشترک در بیمارستان‌های عراقی توسط تیم‌های درمانی ایرانی و عراقی، در اختیار قرار دادن تعداد بیشتری از اتاق‌های عمل جراحی برای زائران حسینی در اربعین سال‌ آینده بخش دیگری از این مذاکرات بود.

گفتنی‌است؛ سفیر کشورمان در عراق دکتر کولیوند را در این دیدار همراهی می‌کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما