شناسهٔ خبر: 57566555 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

طی تماس تلفنی با وزیر خارجه هلند صورت گرفت؛

انتقاد امیرعبداللهیان از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در قبال حقوق بشر

وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با همتای هلندی خود از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در قبال موضوع حقوق بشر انتقاد کرد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان – «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه کشورمان و «ووپکه هوکسترا»، وزیر خارجه هلند در یک گفتگوی تلفنی، به تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد علاقه پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیشینه ۴۰۰ ساله روابط میان ایران و هلند، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها و گسترش روابط دوجانبه تاکید کرد.

«امیرعبداللهیان»، در ادامه از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در قبال موضوع حقوق بشر و زنان و مواضع مداخله‌جویانه آنها در قبال مسائل داخلی ایران انتقاد کرد و افزود: تلاش برای تحریک جوانان و زنان ایرانی از سوی برخی مقامات و محافل غربی و استفاده ابزاری از رسانه‌ها به این منظور، اقدامی غیرسازنده در عرصه دیپلماتیک بود که به گسترش خشونت‌ها و اقدامات تروریستی در ایران منجر شد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بی‌تردید اغتشاشگران و عاملان ترور و خشونت و بکارگیری سلاح گرم و سرد علیه پلیس و امنیت جامعه، طبق قوانین قضایی کشور به عدالت سپرده می‌شوند.

وزیر خارجه هلند نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن اشاره به چهار قرن روابط مثبت و تاریخی میان ایران و هلند و همچنین گفتگوهای سازنده اخیر میان وزاری خارجه دو کشور در حاشیه هفتادو‌هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، ارتقای روابط کنسولی برای رفع مسائل مربوط به اتباع دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

«ووپکه هوکسترا» از حسن‌نظر همتای ایرانی خود برای حل و فصل مسائل مربوط به یک تبعه هلندی و تداوم گفتگوها و دیدارها برای گسترش روابط دو جانبه قدردانی کرد.

انتهای پیام/

نظر شما