شناسهٔ خبر: 57566426 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

ادعای عجیب روزنامه عربی؛ کی‌روش نخستین قربانی جام جهانی

روزنامه المغرب از مربیانی سخن به میان آورد که در جام جهانی قربانی شدند که کی‌روش نفر نخست این فهرست است.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از المغرب، تیم های که به دنبال موفقیت و اهداف مورد نظر هستند در درجه نخست باید به دنبال مربیان بزرگ باشند و به همین خاطر انتخاب مربی پروسه ای آسان نیست و یک مربی بزرگ باید فاکتورهای را که کارشناسان و متخصصان فوتبال معین می کنند، داشته باشد.

جام جهانی آوردگاه بزرگی است که در آن مربیان باید توانایی های خود را نشان دهند. طبیعی است که در این رقابت بزرگ بعضی از مربیان نتوانند انتظارات را برآورده کنند و به همین خاطر کار و شغل خود را از دست دهند.

در جام جهانی ۲۰۲۲ مربیانی بودند که در همان مرحله گروهی کار خود را از دست دادند و بعضی هم در مرحله حذفی از کار برکنار شدند. در این گزارش نگاهی به قربانیان جام جهانی می‌اندازیم:

کارلوس کی‌روش و مارتینو نخستین قربانیان جام

کارلوس کی روش نتوانست ایران را به دور بعد جام جهانی برساند. ایران از سه بازی خود دو شکست و یک برد را به دست آورد به طوریکه در بازی نخست خود شکست سنگینی را برابر انگلیس تجربه کرد و با نتیجه ۶ بر ۲ بازی را واگذار کرد. ایران در هفته دوم ولز را شکست داد اما با شکست برابر آمریکا چمدان تیم بسته شد و قطر را ترک کردند.

کی روش بعد از این ناکامی در پستی نوشت: وقتی رویای شما برآورده نمی شود چیز غیر اخلاقی رخ نداده است. من به شمار افتخار می کنم. یک بار دیگر شما چه در داخل و چه در خارج زمین خوب بودید.

بعد از کی‌روش، نوبت به خراردو مارتینو سرمربی تیم ملی فوتبال مکزیک می رسد که او هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و با شکست برابر آرژانتین تیم او از دور رقابت ها حذف شد. هواداران مکزیک از مارتینو خشمگین بودند و حتی در فرودگاه به او اهانت هم کردند. قرارداد این مربی با فدراسیون فوتبال مکزیک به پایان رسید و به خاطر این ناکامی قرارداد او تمدید نخواهد شد و از کار برکنار می شود.

اوتو اودو سرمربی غنا، دیگو آلونسو سرمربی تیم ملی فوتبال اروگوئه،  روبرتو مارتینس سرمربی تیم ملی فوتبال بلژیک و لوئیس انریکه سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا دیگر مربیانی بودند که به خاطر کسب نتایج ضعیف در جام جهانی از کار برکنار شدند.

این گزارش در حالی در روزنامه المغرب منتشر شده که قرارداد کی‌روش با ایران تا پایان جام جهانی بود و او نیز بدون توافق جدید با فدراسیون فوتبال، ایران را ترک کرد.

نظر شما