شناسهٔ خبر: 57561308 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

روسیه نفت و گاز ارزان در اختیار پاکستان قرار می دهد

دولت روسیه با عرضه گاز و نفت به پاکستان با نرخی پایین‌تر موافقت کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، برخی گزارش های رسانه ای حاکی از موافقت روسیه با تامین انرژی و گندم برای پاکستان است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک امروز پنج شنبه اعلام کرد که روسیه موافقت کرده است تا به کشور پاکستان نفت خام و گندم را با قیمت ارزان تر عرضه کند تا پاسخگوی تقاضای فزاینده انرژی و مواد غذایی در این کشور جنوب آسیا باشد.

بنا به نوشته اسپوتنیک، تامین گاز و نفت ارزان برای پاکستان، تنها چند روز پس از سفر یک هیئت پاکستانی به مسکو در هفته گذشته اعلام شد. با این حال، هنوز جزئیات بیشتری از این معامله فاش نشده است.

روز دوشنبه، «مسادیک مالک» وزیر نفت پاکستان اعلام کرد که اسلام آباد قرار است نفت خام، بنزین و گازوئیل را با نرخ های ارزان تر از روسیه خریداری کند. با این حال، نرخ دقیق قیمت نفت و گازی که روسیه در اختیار پاکستان قرار میدهد، پس از سفر هیئت روسی به اسلام آباد در ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ اعلام خواهد شد.

سیل تابستان گذشته پاکستان که از اواسط ماه ژوئن آغاز شد، موجب وارد آمدن خسارت و یا تخریب حدود ۲۷۰۰ مدرسه شد و فروکش کردن کامل آب سیلاب چندین هفته یا ماه زمان می‌برد به خصوص که اکنون سقف مدارس در برخی مناطق در حال سر بر آوردن از داخل آب است.

بر اساس آمارهای موجود، این سیلاب‌ها که در نتیجه تغییرات آب و هوایی تشدید شده است منجر به جان باختن دستکم ۱۷۳۵ نفر از جمله ۶۴۷ کودک و آوارگی ۳۳ میلیون نفر شده که اغلب این افراد از اقلیم سند و بلوچستان هستند.

نظر شما