شناسهٔ خبر: 57548763 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسکانیوز | لینک خبر

برعکس مسواک بزنید تا مغزتان تقویت شود

عملکرد مغز در طول روز به عوامل مختلفی بستگی دارد و برخی اقدامات می توانند به بهبود عملکرد مغز کنند و بالعکس برخی تاثیر منفی بر عملکرد مغز می گذارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، صبح ها ممکن است تا مدت کوتاهی پس از بیدار شدن مغز عملکرد مناسبی را نداشته باشد و یا بازدهی آن به مرور در طول روز کاهش یابد، در این مطلب به چند نکته مهم و ساده اشاره می کنیم که به بهبود عملکرد مغز در طول روز کمک می کنند. 

بیشتر بخوانید:

کدام خوراکی‌ها خطر زوال عقل را افزایش می‌دهند؟

۱. سعی کنید خواب هایی که دیدید رو یادتون بیارید

تلاش برای اینکه بتونیم خواب هایی رو که دیدیم رو به یاد بیاریم ، به عنوان اولین فعالیتی که مغز در صبح انجام می دهد ، برای بهبود عملکرد مغز بسیار مفید است.

۲. مرتب کردن رخت خواب

بعد از بیداری ، مرتب کردن رخت خواب ، که اولین عمل فیزیکی در روز حساب می شود ، به مغز ما یاد می دهد تا در طول روز کارهای دیگر را نیز با نظم و ترتیبی همانند آن ، انجام دهیم.

۳. مسواک بزنید اما با دست مخالف

مسواک زدن با دست مخالف باعث می شود، قسمت هایی در مغز فعال شوند که هیچ وقت از آن ها استفاده نکرده ایم ، این عمل باعث تولید نورون های جدید در مغز می شود.

۴. آب بنوشید

بیش از هفتاد درصد از مغز ما از آب تشکیل شده است ، نوشیدن آب کافی بعد از چند ساعت بسیار برای عملکرد مغز ما مفید هست.

۵.دوش آب سرد بگیرید

گرفتن دوش آب سرد باعث می شود ، مغز در حالت موج مغزی تتا قرار بگیرد ، این موج مغزی باعث افزایش آرامش و خلاقیت می شود ، همین طور گرفتن دوش آب سرد باعث شفافیت ذهن و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود.

۶. صبحانه مفید برای مغز

خوراکی هایی که طبع گرمی دارند ، برای عملکرد مغز بسیار مفید هستند ، مصرف مواد خوراکی مانند : ارده و شیره ، گردو ، تخم مرغ ، شکلات تلخ و روغن نارگیل می توانند برای مغز بسیار مفید باشند.

۷.نوشتن

در مورد هر چیزی هر چند کوتاه بنویسید ، می توانید کارهایی که در طول روز باید انجام دهید را بنویسید تا مغز به سلولها فرمان انجامشان را بدهد. نوشتن در صبح باعث خلوتی و شفافیت ذهن می شود. همچنین نوشتن باعث می شود انرژی راکد در مغز به ماده تبدیل شده و باعث تسرع در روند خلق شود.

۸. بخوانید

هر روز حداقل سی دقیقه مطلبی را بخوانید عمل خواندن نوعی ورزش مغزی است که باعث تقویت حافظه و تمرکز می شود.

۹. مدیتیشن کنید

وقتی مدیتیشن می کنیم ، مغز در حالت موج مغزی آلفا قرار می گیرد ، قرار گرفتن در حالت آلفا باعث آرامش و ارتقا قدرت حافظه ما می شود.

منبع:بهداشت نیوز

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما