شناسهٔ خبر: 57544749 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در گیلان:

فعالان رسانه زمان شناس، جغرافیاشناس و تاریخ شناس باشند

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه فعالان رسانه باید زمان شناس، جغرافیاشناس و تاریخ شناس باشند؛ چرا که در نوشتار، گفتار و چگونه زیستن آنها تاثیرگذار و عبرت آموز خواهد بود، تصریح کرد: دشمن از طریق غول های رسانه ای که دارد در حال رقم زدن جریانات جدیدی در جوامع مختلف است.

صاحب‌خبر -

آیت الله رسول فلاحتی امروز، ۱۶ آذرماه در دیدار با اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات گیلان در مصلی رشت با تاکید بر اینکه داشتن سواد رسانه در جامعه امروز شاید از دانستن بسیاری از سوادها مهم تر باشد، اظهار کرد: رهبری فرمودند جهاد فقط اسلحه به دست گرفتن نیست و ایشان از جهاد تبیین به عنوان جهاد در عرصه رسانه نام برده و روشنگری کرده اند.

وی با بیان اینکه دانش رسانه می تواند در بسیاری از مشکلات گره گشا باشد، گفت: در دنیای امروز رسانه ها در خدمت استکبار و گوش به فرمان آنها هستند و به افکار استکباری به عنوان ارباب خودشان توجه می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه رسانه ها در کشور ایران بر مبنای اصول دینی حرکت می کنند، افزود: رسانه باید بداند آرمان های دینی از فعالان رسانه چه چیزی را می خواهد تا طبق آن عمل کند که این موجب می شود تا داده ها به درستی به جامعه هدف برسد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه فعالان رسانه باید زمان شناس، جغرافیاشناس و تاریخ شناس باشند؛ چرا که در نوشتار، گفتار و چگونه زیستن آنها تاثیرگذار و عبرت آموز خواهد بود، تصریح کرد: دشمن از طریق غول های رسانه ای که دارد در حال رقم زدن جریانات جدیدی در جوامع مختلف است و ذهن مخاطبان را با اخبار مختلف به سمت مسیر منحرف دیگری سوق می دهد تا نقشه های خود را با مدیریت اذهان عملی کند که در اینجا نقش رسانه ها و جهاد تبیین بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه هر کجا که مراجعه می کنم مردم مطالبات زیاد و به حقی دارند، گفت: مردم مطالبات خودشان را به رسانه ها نیز بیان می کنند که رسانه ها و تریبون نماز جمعه می توانند با هم پوشانی یکدیگر، پیگیر مطالبات شهروندان برای حل مشکلات باشند.

انتهای پیام

نظر شما