شناسهٔ خبر: 57501356 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور مطرح کرد:

صدور ۱۵۰۰ اخطاریه در زمینه حفاظت از خاک

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: این سازمان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۵۰۰ اخطاریه در زمینه حفاظت از خاک از طرف سازمان محیط زیست به صنایع و موسسات صادر کرده است.

صاحب‌خبر -

ایرج حشمتی دوشنبه ۱۴ آذر در همایش بین المللی «حفاظت از خاک، صنعت و امنیت غذایی» اظهار کرد: روز پنجم دسامبر به عنوان روز حفاظت از خاک نامیده شد، چون خیل عظیم طرفداران محیط زیستی در سراسر جهان نسبت به اهمیت حفاظت از خاک، برنامه‌هایی را برگزار می‌کردند و برنامه عمران سازمان ملل متحد و فائو از سال ۲۰۱۶ این روز در سراسر جهان جشن گرفته شد.

وی تصریح کرد: "خاک، سرآغاز غذا" به عنوان شعار روز جهانی حفاظت از خاک برای سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است و برای سال جاری می‌بایست نسبت به امنیت غذایی و نقش خاک اهتمام جدی داشته باشیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: خاک پیکره‌ای طبیعی است که در آن واکنش‌های فیزیکوشیمیایی رخ می‌دهد تا حاصلخیزی خود را حفظ کند.

حشمتی یادآور شد: سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۹۹ بیش از ۷۰۰ اخطار و برای سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۵۰۰ اخطاریه در زمینه حفاظت از خاک از طرف سازمان محیط زیست به صنایع و موسسات صادر کرده است.

صدور ۱۵۰۰ اخطاریه در زمینه حفاظت از خاک

وی در انتها با بیان اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از اهمیت حفاظت همگانی از محیط زیست گفت و نسبت به این مسوولیت سنگین متذکر شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این همایش گفت: امیدواریم همایش حفاظت از خاک، صنعت و امنیت غذایی سرآغاز و زمینه ساز نوآوری، تصمیم گیری و هم افزایی دستگاه‌ها، واحدهای صنعتی و شهروندان در حفاظت و حمایت از خاک باشد.

فرهاد قلی نژاد افزود: ارتباط این همایش با چهار سازمان بین المللی مرتبط با مقوله محیط زیست نشان از ظرفیتی ارزشمند در راستای حفاظت از خاک است.

صدور ۱۵۰۰ اخطاریه در زمینه حفاظت از خاک

وی ادامه داد: همه با هم و برای ایران عزیز باید تلاش کنند تا خاک ایران که جان هزاران شهید و جانباز برای آن نثار شده، حفظ شود.

قلی نژاد بیان کرد: امروز فرایند پاک سازی خاک های آلوده در عسلویه آغاز شده است تا پیشتاز در پاک سازی آلودگی خاک و حفاظت از محیط زیست کشور باشد.

انتهای پیام

نظر شما