شناسهٔ خبر: 57354994 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم:

حماسه جاوید روحانیت در عرصه ایثار و شهادت را تبیین کنیم

حوزه/ جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) بر لزوم تبیین حماسه جاوید روحانیت در عرصه ایثار و شهادت با بهره گیری از ابزار هنر و رسانه تأکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین جعفر آزادمنش، شنبه شب طی سخنانی در دیدار جمعی از مدیران سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم با خانواده شهید حجت الاسلام شریف قنوتی، اولین شهید روحانی دفاع مقدس با اشاره به اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اظهار داشت: شهید عزیز شما تنها متعلق به شما و حتی روحانیت نیست بلکه متعلق به انقلاب اسلامی و بلکه جهان اسلام است و ما هر گاه که توفیق دیدار با خانواده شهدا را پیدا می کنیم، حقیقتاً از این جلسات و دیدارها بسیار انرژی و روحیه می گیریم.

وی افزود: ما باید حماسه جاوید روحانیت در عرصه دفاع و شهادت طلبی را به درستی برای آحاد مردم و به ویژه نسل جدید تبیین کنیم و این مهم از جمله مصادیق بارز جهاد تبیین است.

وی همچنین گفت: مقام معظم رهبری تأکید فرمودند که جهاد تبیین فریضه ای فوری و قطعی است و در این میان طلاب و روحانیون به خصوص گروه های جهادی باید طلایه دار این مطالبه کلیدی باشند.

جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم با اشاره به این که اخلاص و معنویت شهدای روحانی، عامل ماندگاری آنان در تاریخ این مرز و بوم بوده است، ابراز داشت: به تعبیر رسای رهبر عزیزمان، زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و بی شک کسانی که در این مسیر گام بردارند، نزد خدای متعال مأجور هستند.

گفتنی است: حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن شریف قنوتی نخستین شهید روحانی دفاع مقدس است که ۲۴ مهرماه سال ۵۹ در دفاع از خرمشهر قهرمان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

نظر شما