شناسهٔ خبر: 56427267 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: شهرآرانیوز | لینک خبر

برد آویژه با تدبیر ویژه

نماینده مشهد لیگ‌برتر بسکتبال را با پیروزی دشوار خانگی آغاز کرد

صاحب‌خبر -

به گزارش شهرآرانیوز؛ قطار لیگ‌برتر بسکتبال کشور سرانجام از پنجشنبه گذشته به حرکت درآمد و در چهارچوب رقابت‌های هفته ابتدایی هشت تیم در چهار مسابقه به مصاف یکدیگر رفتند و در این بین دو بازی هم لغو شد. تیم بسکتبال آویژه‌صنعت پارسا در نخستین دیدارش در سالن سجاد مشهد به مصاف نبوغ اراک رفت و در پایان این بازی سخت و نفس‌گیر توانست میهمانش را با نتیجه ۷۰ بر ۶۸ شکست دهد. این پیروزی سخت به لطف حضور هواداران مشهدی در سالن و تدابیر ویژه سرجان، سرمربی صربستانی این تیم، رقم خورد.

تدبیر ویژه‌ای که کارساز شد

پیروزی ۱۹ بر ۸ آویژه در کوارتر اول مقابل تیم اراکی، این باور را در تماشاگران حاضر در سالن و بازیکنان تیم میزبان به وجود آورد که نماینده مشهد کار آسانی در پیش دارد. با وجود این در کوارتر‌های دوم و سوم کار برای نماینده مشهد سخت شد و چیزی نمانده بود که برتری آویژه از دست برود. این روند ادامه داشت تا اینکه در کوارتر چهارم سرمربی صربستانی آویژه با تدبیری ویژه بازی را به کنترل تیم مشهد درآورد. سرجان در این کوارتر و در اقدامی جالب به‌طور هم‌زمان از دو بازیکن پست‌یک در زمین استفاده کرد و کورین هنری و مهدی افخمی را روانه میدان کرد؛ دو بازیکنی که با قابلیت دریبلینگ و نگه‌داشتن بازی در حمله و سماجت در دفاع ثانیه‌ها را از حریف گرفتند.

درخشش طاهری در راند اول

ستاره دیدار نخست مشهدی‌ها در لیگ‌برتر بسکتبال بی‌تردید مرتضی طاهری بود؛ بازیکنی که هربار کار آویژه در این بازی گره خورد، با پرتاب‌های سه‌امتیازی یا میدرنج‌های دقیق، این گره را باز کرد. البته کورین هنری و نوید خواجه‌زاده هم از خوب‌های آویژه در بازی نخست بودند، اما شاید در این میان بتوان به نقش کلیدی مهدی افخمی هم در کسب پیروزی در گام اول اشاره کرد. افخمی که تصور می‌شد مانند فصل قبل پشت خط کورین هنری بماند، در بازی برابر نبوغ اراک پابه‌پای هنری در زمین بود و در دفاع کمک شایانی به مشهدی‌ها کرد.

ناهماهنگی، عامل نزدیکی بازی

اگر بخواهیم یکی از عوامل اصلی نزدیک‌بودن بازی و کسب نتیجه ۷۰ بر ۶۸ را بررسی کنیم، می‌توانیم به نقش ناهماهنگی میان بازیکنان آویژه در این بازی اشاره کنیم، به‌خصوص ناهماهنگی میان بازیکنان قدیمی‌تر تیم با چند ستاره جدیدی که به‌تازگی جذب شده‌اند. حسن علی‌اکبری، علیار نجفی و امیرحسین رضایی‌فر بازیکنانی بودند که در این بازی به دفعات در تاکتیک‌های تیمی و هماهنگی با بازیکنان فصل پیش تیم دچار اشتباه شدند، تا جایی که در یکی از صحنه‌های بازی نوید خواجه‌زاده با وجود اصرار فراوان نتوانست با حسن علی‌اکبری روی یک چرخ هماهنگ شود و همین مسئله عصبانیت نیمکت را به همراه داشت.

فینالی که برگزار نشد

آویژه‌صنعت پارسای مشهد با وجود همه بالاو‌پایین‌ها سرانجام توانست از نبرد اول دست پر خارج شود و برنده بازی باشد. این شروع خوب از اهمیت فراوانی برخوردار بود و تیم‌ها از همین هفته اول برچسب برنده یا بازنده را به خود می‌گیرند؛ برچسبی که چه بهتر برنده باشد تا بازنده، حالا با هر کیفیت و با هر دشواری که به وجود می‌آید. یکی از نکات ویژه هفته نخست بازی‌ها برگزارنشدن دیدار شهرداری گرگان و ذوب‌آهن بود.

این دیدار که تکرار فینال فصل گذشته بود، به دلایل نامعلوم لغو شد. صنایع هرمزگان و کاله آمل هم در هفته اول به مصاف هم نرفتند تا دومین بازی لغوشده این هفته از مسابقات دیدار این دو تیم باشد. در دیگر بازی‌ها توفارقان ۷۰ بر ۶۷ از سد مس رفسنجان گذشت، مهرام با اقتدار و با نتیجه ۹۲ بر ۶۵ رعد پدافند را شکست داد و پالایش نفت آبادان هم خارج از خانه ۷۱ بر ۶۱ مس کرمان را برد.

نظر شما