شناسهٔ خبر: 56362584 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

شایعات بی‌موقع و عجیب؛

خودزنی به شیوه وزارت ورزش علیه والیبال

در روزهای اخیر شایعات عجیبی درباره پایان کار محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال مطرح شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، سی و هشتمین کنگره فدراسیون جهانی والیبال همزمان با مرحله نخست مسابقات قهرمانی زنان جهان در شهر آرنهم هلند از 22 تا 25 سپتامبر (31 شهریور تا 3 مهر 1401) درحال برگزاری است. با دعوت فدراسیون جهانی والیبال محمدرضا داورزنی به عنوان عضو هیئت رئیسه fivb بامداد دوشنبه 28 شهریور ماه عازم هلند شد تا پس از شرکت در جلسه هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا که در حاشیه این کنگره برگزار شد، ضمن دیدار با مقامات و مسئولان فدراسیون جهانی والیبال در این کنگره سه روزه حضور پیدا کند.

در شرایطی که داورزنی در ایران حضور ندارد و راهی هلند شده است، اخباری تکراری درمورد پایان دوران فعالیت وی در فدراسیون والیبال منتشر شده است. در شرایطی که هنوز حدود یک سال و دو ماه باقی مانده از دوران مدیریت قانونی وی در فدراسیون والیبال باقی مانده است، گفته می‌شود داورزنی بازنشسته است و درخواستش برای تمدید حضور در فدراسیون والیبال مورد موافقت قرار نگرفته است.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در این خصوص گفت: در حال حاضر من درگیر مسائل و موضوعات مربوط به کنگره فدراسیون جهانی والیبال هستم. در جریان این اخبار هم نیستم، چون چیزی به صورت رسمی به من ابلاغ نشده است. تاکنون بارها این اخبار منتشر شده است، اما تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگیرد این اخبار قابل تایید نیست.

این در حالی است که چندی پیش صالحی امیری، رئیس سابق کمیته ملی المپیک اعلام کرده بود: داورزنی شیخ ماست و در بین 51 رئیس فدراسیون قطعا داورزنی فاصله امتیاز بالایی دارد. والیبال امروز مدیون زحمت این جمع و مدیریت ایشان است. یکی از بحث های مستمری که من با داورزنی داشتم و امروز نیز تکرار می کنم. اگر سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی والیبال داشته باشیم، می توانیم جمعیت خیلی بیشتری را به سمت والیبال ببریم که به صلاح ورزش کشور است.

موضوعی که در این بین اهمیت دارد این است که فرمول جدید صعود به بازی های المپیک بیشتر از همیشه حساس و پر ریسک است. انتظار می رود وزارت ورزش و ورزش و جوانان و در راس آن وزیر ورزش در صورتی که برنامه ای برای تغییر مدیریت فدراسیون والیبال دارد، تضمینی برای صعود به المپیک و عدم بهم خوردن نظم میدریتی والیبال داشته باشد. چراکه اگر بخواهیم در بین فدراسیون های ورزشی، سه فدراسیون منظم و برتر را نام ببریم بی‌شک والیبال اگر بهترین فدراسیون نباشد یکی از آن سه فدراسیون است؛ فدراسیونی کم‌حاشیه که با حداقل وابستگی مالی به دولت و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک را دارد.

تغییری که به لحاظ مدیریتی ابعاد بین‌المللی دارد، چراکه والیبال در بین فدراسیون های ورزشی ایران بیشترین کرسی بین المللی موثر و غیر موثر را در مجامع بین المللی دارد و مطمئناً فدراسیون جهانی والیبال نسبت به دخالت دولت در تغییر عضو هیئت رئیسه خود یعنی محمدرضا داورزنی که هم اکنون فارغ از حواشی ایجاد شده در کنگره جهانی سالیانه در هلند به سر می برد واکنش نشان خواهد داد. شاید هم این دسته و گروه‌هایی که هر از گاهی شایعاتی مطرح می کنند و می گویند از سمت خیابان سئول چنین خبری مطرح شده است، این بار از نبود داورزنی و دبیرش می خواهند حداکثر استفاده را ببرند، چرا که داورزنی به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال آسیا و تقوی به عنوان نماینده فدراسیون والیبال ایران در هلند حضور دارند.

نکته مهم دیگر این که شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که گفته می شود این جریانات از وزارت ورزش و جوانان آب می خورد. این فرضیه زمانی واقعی‌تر به نظر می آید که وزارت ورزش هیچ‌گونه واکنشی به این شایعات عجیب و غریب نشان نداده است و باید دید در نهایت چه آینده ای در انتظار این رییس موفق فدراسیون والیبال خواهد بود.

نظر شما