شناسهٔ خبر: 56346439 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

امت اسلامی همواره خواهان اجرای قانون حجاب در ایران است

اهواز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: امت اسلامی همواره خواهان اجرای قانون حجاب در ایران اسلامی بوده و هست و تا پای جان نسبت له این موضوع ایستادگی خواهیم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدنبی موسوی فرد شنبه شب در اجتماع بزرگ مردم اهواز علیه اغتشاش گران اظهار داشت: از حضور همه اقشار مردم در این اجتماع به ویژه دانشجویان، دانش آموزان، نیروهای مصلح، عشایر، اصناف و نیروی انتظامی که نماد اقتدار کشور است به سهم خودم تشکر می کنم.

وی با اشاره به انتقام دشمنان از حماسه بزرگ‌ اربعین امسال بیان کرد: امسال تبلیغات بسیار گسترده ای برای تضعیف دین مردم کردند تا حماسه اربعین کم رنگ جلوه داده شود اما شاهد استقبال گسترده مردم بودیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: بالغ بر چهار میلیون نفر از ایران در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند. همچنین همزمان با این ایام نزدیک به ۱۰ میلیون زائر به مشهد مقدس سفر کردند، آیا این موارد تقویت دین نیست؟

وی ادامه داد: دشمنان ما نمی توانند ببینند که اینگونه مردم اسلامی در صحنه هستند لذا با رمز گشت ارشاد قصد انتقام گیری از مردم را دارند ولی کور خواندند و نمی دانند که از این موضوع سودی نصیبشان نمی شود.

موسوی فرد گفت: آمریکا در ایران اسلامی نگران حقوق بشر است در حالی که در سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۷۰۰ انسان بی گناه در این کشور کشته شد ولی هیچ صدایی از این رسانه هایی که دغدغه حقوق بشر دارند، شنیده نشد.

وی افزود: در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بالغ بر چند هزار انسان بی گناه را کشتند ولی هیچ موقع یک پلیس در آمریکا به عنوان مجرم شناخته نشد.

امام جمعه اهواز گفت: همین هایی که در ایران، سنگ فتنه را به سینه می زنند یادتان هست که چند سال قبل همسر شهردار اسبق تهران توسط همان فرد با شلیک گلوله از پا درآمد. همین هایی که امروز لباس سیاه پوشیده و از بانوی بزرگواری که مرگش مجهول بود حمایت کردند، باید بدانند که امت اسلامی در تمام صحنه ها حضور دارد.

وی افزود: اگرچه در ایران اسلامی تعداد قابل توجهی از بانوان، حجاب شان ضعیف است ولی همین ها کسانی هستند که در صحنه های گوناگون کنار ما هستند. در ایام اربعین تعداد زیادی از همین خواهرانی که فکر می کنیم قلب و جانشان با ما نیست در صحنه اربعین عبا دوخته و در کنار ما قرار گرفتند.

موسوی فرد گفت: فتنه گران می گویند که باید کانون حجاب از ایران اسلامی برداشته شود در حالی که باید بدانند حجاب کانون الهی و قانون قرآن و اهل بیت است و در نظام مقدس اسلامی به یک کانون تبدیل شده است.

وی افزود: ما ممکن است زیر بار برخی از مسائل برویم ولی هرگز زیر بار بی حجابی نمی رویم، ما از دهه ۶۰ تاکنون تعداد زیادی شهید دادیم برای اینکه ارزش های اسلامی پایمال نشود. کور خواندید اگر فکر می کنید با این قاعده ها می توانید حجاب و قانون الهی را زیر پا بگذارید.

به گزارش ایرنا ، جمعی از مردم انقلابی اهواز اعم از زن و مرد و پیر و جوان، با تجمع در میدان شهدا، هتک حرمت اغتشاشگران به قرآن کریم، حمله به مساجد و موکب‌های حسینی، آتش زدن پرچم ایران، برداشتن روسری از سر زنان محجبه، و شهادت چند نفر از ماموران انتظامی و بسیجی، را به شدت محکوم کرده و برخورد قاطع مسوولان مربوطه با این هنجارشکنان را خواستار شدند.

تجمع کنندگان با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر منافق ، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل، و مرگ بر فتنه‌گر، اقدامات کور اخیر اغتشاشگران را در برخی نقاط کشور محکوم کردند.

در پایان این مراسم تجمع کنندگان در محکومیت اقدامات اخیر اغتشاشگران در کشور، دست به راهپیمایی زده و خواستار برخورد قاطع مسوولان با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی شدند.

در این مراسم حضور چشمگیر بانوان به همراه فرزندان خود به چشم می خورد همچنین برخی از ورزشکاران با لباس های فرم خود در این اجتناع حضور داشتند.

نظر شما