شناسهٔ خبر: 56332970 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

هجوم تبلیغاتی دشمن به کشور/مردم همبستگی ملی ودینی خود را حفظ...

اقتصاد ایران: خرم‌آباد-امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه در ماجراهای اخیر دشمنان، منافقین و گروه‌های خارج نشین شروع به هجوم به ایران اسلامی کردند، گفت: مردم همبستگی ملی و دینی خود را حفظ کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: حضرت امام رضا (ع) در حدیثی فرمودند «حق مؤمن بر مؤمن این است که اولاً قلبا او را دوست داشته باشد، با مال خود به او کمک کند، در برابر کسی که به او ستم می‌کند او را یاری کند، اگر به مسلمانان غنیمتی رسید و برادر مومنش غایب بود سهم او را حفظ کند، هرگاه درگذشت در تشییع جنازه او شرکت کند، به او ظلم نکند و او را فریب ندهد، به او خیانت نکند، از او غیبت نکند و او را دروغگو نشمارد».

وی تصریح کرد: اگر این حقوق رعایت شود جامعه به جهت روانی و اجتماعی جامعه سالمی خواهد بود و از آسیب‌های اجتماعی به دور خواهد بود.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به آغاز سال تحصیلی و تبریک آن به معلمان، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب گفت: ان شاالله با تلاش اساتید و معلمان پیشرفت لازم را در عرصه‌های علمی و فرهنگی پیدا کنیم.

از مردم شریف عراق که از عموم زائرین و زائران ایران اسلامی در ایام اربعین به خوبی پذیرایی کردند تشکر می‌کنیم

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه از مردم شریف عراق که از عموم زائرین و زائرین ایران اسلامی در ایام اربعین حسینی به خوبی پذیرایی کردند تشکر می‌کنیم؛ افزود: از صاحبان همه مواکب در داخل استان‌ها و در مرز مهران و در شهرهای کربلا و نجف هم تشکر می‌کنیم.

وی یادآور شد: در ایام اربعین از حدود ۱۵ موکب در نجف و کربلا دیدن کردیم که نکاتی وجود دارد و بعداً به طور مفصل پیرامون آن گفتگو می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان ایثار و جهاد و شهادت گفت: از لشکر ۸۴ و سپاه حضرت ابوالفضل (ع) و فرماندهی انتظامی و بسیج و عشایر و اقشار مختلفی که در جنگ تحمیلی افتخار آفرینی کردند تشکر می‌کنیم و تقدیر و تکریم می‌کنیم از پدران و مادران و همسران شهدا و جانبازان که جراحت و صدمه‌های جسمی و روحی آن دوران را همچنان با جسم و جان خود همراه دارند اما محکم و استوار پای این بیعت ایستاده‌اند.

رئیس جمهور مواضع شفاف ملت ایران را مقتدرانه اعلام کردند

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: رئیس جمهور مواضع شفاف ملت ایران را مقتدرانه و به دور از انفعال به جهانیان اعلام کردند و با بلند کردن تصویر شهید سلیمانی نشان دادند که شهید حاج قاسم سلیمانی از سردار سلیمانی نامش سرافراز تر و تأثیرگذار تر است.

وی همچنین به روز یکشنبه ۲۸ صفر رحلت رسول گرامی اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز سه شنبه شهادت امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: این مصیبت‌های بزرگ و پر اندوه را به عموم شما نمازگزاران و محضر حضرت صاحب الامر (عج) و مقام معظم رهبری تسلیت می گویم.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به آموزه‌های نبی اکرم اسلام و آموزه‌های پیشوایان معصوم نیاز دارد، افزود: ‬در مقابل اسلامی که پیامبر مکرم اسلام معرفی کرد، اسلام قبیله‌ای و اموی و اسلامی که خوارج تبلیغ می‌کردند شکل گرفت؛ اسلامی که برخواسته از کتاب و سنت رسول گرامی اسلام است در طول تاریخ در مقابل چنین قرائت و روایتی بوده است و ما به عنوان شیعیان و مسلمانان باید آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و آموزه‌های مصطفوی و علوی را بر سر دست بگیریم و اینها را در جهان تبلیغ کنیم.

جریان متعهد و جبهه انقلاب بلافاصله در خصوص فوت «مهسا امینی» اظهار تأسف و تأثر کردند و خواستار رسیدگی به این حادثه شدند

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته فرماندهی انتظامی شهر تهران جمعی را به واسطه عدم رعایت پوشش مناسب تذکر لسانی می‌دهد و در نهایت بعد از آنکه تذکر لسانی مؤثر واقع نمی‌شود جمعی را به مقر پلیس امنیت اخلاقی جهت ارشاد و توجیه منتقل می‌کند؛ گفت: در این انتقال یکی از دختران این سرزمین از دنیا می‌رود که سبب تأسف و ناراحتی همه هموطنان گردید و درگذشت این دختر ایران اسلامی که در سن جوانی بودند برای هر شنونده‌ای سبب تأثر می‌شود که به بازماندگان و خانواده امینی تسلیت می گویم.

وی با بیان اینکه در مقابل این حادثه دو جریان شکل گرفت؛ جریانی که متعهد و در جبهه انقلاب تعریف می‌شود که بلافاصله اظهار تأسف و تأثر کردند و خواستار رسیدگی به این حادثه شدند و از مسئولان انتظامی و قضائی درخواست داشتند به این موضوع به فوریت رسیدگی شود، اظهار داشت: همین جریان متعهد و انقلابی بودند که هزاران شهید برای امنیت دختران و بانوان کشور تقدیم کردند، این جریان بود که در همه عرصه‌ها حضور میدانی داشت و از حیثیت بانوان ایرانی دفاع کرد، شهید حاج قاسم و مدافعین حرم بودند که نقشه شوم داعشی ها را در خصوص بانوان کُرد منتفی کردند و امروز هم در برابر این حادثه و رویداد تلخ خواستار رسیدگی شدند.

خطیب جمعه خرم آباد یادآور شد: واکنش مسئولین در نظام اسلامی هم این چنین بود که جسد متوفی و تمام مدارک پزشکی گذشته و حال او را به پزشکی قانونی سپردند و دوربین‌ها را مورد بازبینی قرار دادند تا حقیقت روشن شود.

هجوم رسانه‌ای معاندان و انتشار هزاران مطلب و تحلیل نادرست و دروغ

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه جریان دوم جریان معاندین و ضد انقلاب و افراد جاهل بود که در این فاصله هجوم رسانه‌ای معاندان شروع شد و هزاران مطلب و تحلیل نادرست و دروغ براساس پندارهای موهوم منتشر کردند و به نظام جمهوری اسلامی حمله کردند، گفت: منافقین و گروه‌های خارج نشین که با نظام اسلامی زاویه داشتند و کسانی که جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند و ۲۰۰ هزار شهید از مرد و زن را از ما گرفتند، به دنبال این ماجرا شروع به هجوم به ایران اسلامی کردند.

وی افزود: جمعی که بدترین سابقه را در فتنه ۸۸ داشتند با ضد انقلاب و معاندین هم نوا شدند و برخی از ورزشکاران مشهور و غیرمشهور و هنرمندان را در جهت دروغ پراکنی به کمک گرفتند؛ یک هجوم رسانه‌ای و پس از آن اغتشاش و آشوب و بعد خودزنی و کشته سازی شکل گرفت.

آشوبگران به دنبال مشخص شدن نتیجه پرونده مهسا امینی نیستند بلکه اقدامات ضد اخلاقی و ضد انسانی آنان حاکی از مخالفت با اسلام و حاکمیت اسلامی است

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: در اینجا چند نکته است، یک اینکه مجموعه اتفاقاتی که در این چند روز به وقوع پیوست مشخص شد آشوبگران به دنبال این نیستند نتیجه پرونده شخصی که از دنیا رفته مشخص شود بلکه حمله به اماکن مذهبی و اهانت‌هایی که به صورت گفتاری و عملی نسبت به مقدسات صورت گرفت و حمله به بانوان چادری و مجروح کردن پلیس و ده‌ها اقدام ضد انسانی و ضد اخلاقی حکایت از مخالفت اینان با اسلام و حاکمیت اسلامی دارد.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه سران سه قوه و دستگاه‌های نظارتی با جدیت به دنبال این هستند نتیجه پرونده روشن شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مقابل فتنه گران ۸۸ نشان داد هیچگاه تسلیم درخواست‌های غیرقانونی نمی‌شود و در این مورد هم اجازه سو استفاده به هیچکس نخواهد داد.

امر به‌معروف و نهی از منکر از این کشور اسلامی تعطیل بردار نیست

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی مبنای حاکمیتش قرآن و اهل بیت است و پلیس براساس قوانین و آئین نامه‌ها امر به معروف و نهی از منکر کرده است، افزود: امر به‌معروف و نهی از منکر از این کشور اسلامی تعطیل بردار نیست، در هر حال امت خدا پای اجرای احکام اسلامی ایستاده است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه حاکمیت قرآن و اسلام و امر به معروف و نهی از منکر در ایران اسلامی حرف اول را می‌زند و تعطیل بردار نیست، گفت: حزب الله و جریان جبهه انقلاب باید هوشیار باشند؛ ما در این رویداد تلخ شاهد هماهنگی رسانه‌های صهیونیست، منافقین و استکبار بودیم و این هجوم تبلیغاتی در سایه هماهنگی این دشمنان به وجود آمد.

حجت الاسلام شاهرخی یادآور شد: حزب الله و جریان جبهه انقلاب و امت باید همبستگی ملی و دینی خود را حفظ کنند و در فضای رسانه همدل و هماهنگ بر علیه جبهه رسانه دشمن اقدام کنند.

پلیس در این رویداد مورد ظلم واقع شد

وی با بیان اینکه آنانی که خود روزی در رأس قوه‌ای از قوای سه گانه بودند و سابقه حمایت از فتنه و فتنه گران را دارند چگونه به خود اجازه می‌دهند قبل از اعلام نتیجه قضائی و امنیتی سخنانی را بنویسند که به فضای التهاب و آشوب کمک کند؟ تصریح کرد: چرا اینان در زمانی که همراه سیاسی خودشان با اسلحه بانویی را به قتل رساند سکوت کردند، چرا وقتی دو پلیس در مقابله با اراذل به شهادت رسیدند سکوت کردند؟ البته این نوع سکوت و التهاب آفرینی در سابقه سیاسی این افراد وجود دارد.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه فرماندهی انتظامی به عنوان خدمتگذار در این مملکت در این رویداد مورد ظلم واقع شد و پلیس از سوی دشمنان آسیب دید، افزود: در همین ایام دو نفر از فرماندهی انتظامی در مقابله با ضد انقلاب شهید شدند اما نشنیدیم و در رسانه‌ها ندیدیم مسئولان در مورد آنها بگویند و دلجویی کنند.

ضرورت برخورد قضائی با کسانی که التهاب آفرینی کردند

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه امت حزب الله از دستگاه قضائی می‌خواهد با تمام کسانی که قبل از نتیجه پزشکی قانونی و داوری دستگاه قضائی، مطالبی گفتند که واقعیت نداشته است و سبب التهاب آفرینی شده، مماشات نکند و در مورد آنها اعمال قانون کنند؛ اظهار داشت: التهاب آفرینی و پیش داوری در این مباحث از سوی هر کسی و هر مقامی ولو نمایندگان فعلی یا کسانی که در آینده داوطلب می‌شوند باید مورد توجه نهادها قرار بگیرد و باید ملاکی برای بررسی صلاحیت آنان باشد.

وی با بیان اینکه مسؤلین کلان کشوری از موضع انفعال خارج شوند، تصریح کرد: این اجتماع امروز در مصلای خرم آباد و در بقیه مصلاها می‌توانست در روزهای گذشته هم تشکیل شود و بساط معاندین و دشمنان آگاه و برخی افراد جاهل را برچینند، نباید بگذاریم برخی از شهرها به این حد از التهاب برسد که افرادی به ساحت قرآن و مقدسات وارد شوند و به اموال عمومی آسیب بزنند، امت حزب الله این انفعال را نمی‌پذیرد و از این راه و روش گلایه مند است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه امت حزب الله و عموم مردم و میلیون‌ها نفر شرکت کننده در راهپیمایی اربعین این است که محکم و استوار پای نظام اسلامی ایستاده‌اند، افراد بدانند امر به معروف و نهی از منکر تعطیل بردار نیست و حاکمیت قرآن و احکام اسلامی حرف اول را می‌زند، افزود: آن روزی که حاج قاسم نقشه‌های شوم داعشی ها را در کردستان عراق را منتفی کرد و با آنان مقابله می‌کرد، صاحبان کانال‌ها و رسانه‌ها مشغول خوش گذرانی بودند؛ ماهواره‌ها و کانال‌های خود را در اختیار داعش گذاشته بودند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه امام راحل فرمود ما مأمور به دفاع از اسلام هستیم، تکلیف دفاع از اسلام در این مقطع هم بر عهده ماست، تصریح کرد: مسؤلین کشوری بدانند اگر در این امور عقب نشینی کنند و بخواهند کاربرد احکام اسلام در جامعه را کمرنگ کنند نه ملت این روش را می‌پذیرد و نه دشمن به این اقدام راضی خواهد شد، اگر شما یک قدم عقب نشینی کنید دشمن چند قدم به سوی ما هجوم خواهد آورد.

برچسب‌ها:

نظر شما