شناسهٔ خبر: 55655277 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ستاره‌صبح | لینک خبر

اخبار شهرستان

صاحب‌خبر -

فرماندار ساوجبلاغ وعده داد
 فرهنگیان فاقد مسکن صاحب‌خانه می‌شوند
ساوجبلاغ - غلامرضا زارع [email protected]: البرزی، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مختاری و مدیران ادارات مرتبط برگزارشده‌اند نمود: وجود ۹۰۰ فرهنگی بدون خانه برای ما خبر خوشی نیست و بنا داریم با برنامه‌ریزی‌ها و تدابیری که در آینده نزدیک خواهیم داشت فرهنگیان فاقد مسکن در شهرستان ساوجبلاغ را صاحب‌خانه نماییم. فرماندار شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: برای خانه‌دار شدن تمامی شهروندان دغدغه داریم و با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام خواهیم داد به دنبال آن هستیم تا کارمندان دولتی فاقد مسکن و همچنین شهروندان را با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستان صاحب مسکن کنیم. رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اضافه نمود: در سال تحصیلی جدید تعداد ۴ مدرسه در شهر جدید هشتگرد و چهار مدرسه نیز در نقاط دیگر شهرستان مورد بهره‌برداری قرارگرفته و به فضاهای آموزشی شهرستان ساوجبلاغ افزوده خواهد شد. البرزی افزود: بایستی دغدغه اصلی اداره آموزش و پرورش فقط ارتقاء هدف اصلی خود در حوزه آموزش و تربیت دانش آموزان باشد و سازمان‌های دیگری متولی ساخت‌وساز و تکمیل مدارس باشند. حجت‌الاسلام و المسلمین مختاری امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ نیز با اشاره به وظیفه اصلی آموزش و پرورش گفت: متأسفانه گاهی عمده انرژی مدیران آموزش و پرورش صرف مسائل حاشیه‌ای و ساخت‌وساز مدارس می‌شود که آنها را از وظیفه اصلی شأن در مسئله آموزش و تربیت دور می‌کند که به ضرر جامعه و حوزه آموزش و تربیت است. وی افزود: باید مناطقی که در سطح شهرستان در حوزه فضاهای آموزشی دارای مشکل است یا در آینده به مشکل برمی‌خورد شناسایی و راهکارهای لازم برای آن اندیشیده شود تا مشکل کمبود فضای آموزشی برای حضور دانش آموزان پیش نیاید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر:
جایگاه خبرنگاران، والا است
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر آیین تجلیل از مقام خبرنگاران شهرستان با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و جمعی از خبرنگاران در محل اداره مذکور برگزار شد.
داوود مبهوت- [email protected]: در این نشست حسین کشاورزیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اولین پیام‌آور یا اولین خبرنگار واقعه کربلا حضرت زینب (س) بودند که روشنگری‌های ایشان بعد از واقعه باعث شد یاد آن تا به امروز باقی بماند. کشاورزیان اظهار داشت: به عقیده این‌جانب خبرنگاری شغل نیست و باید آن را یک دیدگاه و دغدغه دانست واصلی‌ترین عاملی که باعث می‌شود تا شخصی خبرنگار شود دغدغه مندی وی است. وی افزود: خبرنگار پُلی است بین مسئولان و مردم که ارتباط بین آن‌ها را بیشتر می‌کند؛ و باعث می‌شود تا مشکلات شهروندان به مسئولان و عملکرد مسئولان به مردم انعکاس یابد و نتیجه این امر رفع معضلات با همکاری طرفین است. کشاورزیان حوزه خبرنگاری را نسبت به دیگر حوزه‌های فرهنگی و هنری عام‌تر برشمرد و افزود: خبرنگاران بر حسب نوع فعالیت با همه ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌ها و بدون محدودیت در ارتباط هستند و همه باید به مطالبات آن‌ها پاسخگو باشند. در ادامه این مراسم خبرنگاران حاضر به تبیین مشکلات و دغدغه‌های انباشته‌شده خود پرداختند و در پایان نیز با اهداء لوح تقدیر از ایشان تجلیل به عمل آمد.

بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری تهران
شهردار پایتخت درباره بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری تهران گفت: این امر توسط مجموعه‌های داخلی شهرداری انجام شده و یک امر صیانتی است. به گزارش ایلنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه در پاسخ به پرسشی درباره بازداشت یکی از مدیران شهرداری در بخش حقوقی اظهار کرد: این اتفاق توسط مجموعه های داخل شهرداری انجام شده و یک امر صیانتی است و تا ابعاد آن روشن نشود قابل توضیح بیشتر نیست. وی ادامه داد: یک سال و ۱۲ روز است که خادمی مردم تهران را انجام می دهیم و در این مدت توانسته ایم در محاکم  ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از حقوق را به نفع شهرداری صیانت کنیم و همچنین بالغ بر ۷۵۰۰ میلیارد تومان اماکن را پس بگیریم. شهردار پایتخت افزود: مواجهه با فساد را وظیفه خود می‌دانیم و این کار را به صورتی انجام می‌دهیم که استیفای حقوق مردم به صورت عملی صورت گیرد. شرایطی که درباره یکی از مدیران شهری اتفاق افتاده در مسیر رسیدگی است و در صورت روشن شدن ابعاد آن به مردم اطلاع رسانی می شود. شهردار تهران درخصوص اضافه کردن واگن‌ها و بهبود شرایط متروی تهران گفت: وزیر کشور در نامه ای به آقای میرکاظمی بحث تامین ۶۳۰ واگن برای متروی تهران را مطرح کرد و مسیر این کار در دولت هموار و مصوبات آن گرفته شده است. این فعالیتی که سال‌ها توسط دولت قبل راکد مانده بود امروز توسط این دولت عملیاتی شد.  وی با بیان اینکه علاوه بر این تامین ۴۲۰ دستگاه واگن داخلی نیز در حال پیگیری است، اضافه کرد:  برای۱۱۳ دستگاه وارد قرارداد شدیم که برای آن دولت ۷۷ میلیون یورو مصوب کرده و مقدمه این کار فراهم است و الباقی را تا ۴۲۰ دستگاه ناظر به تولید داخل حرکت می کنیم؛ در واقع مسیر تولید واگن و اضافه کردن آن به مترو فراهم شده است  و این واگنها برای سالیان بعد به ناوگان اضافه می شود. 

برچسب‌ها:

نظر شما