شناسهٔ خبر: 55655234 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

وزیر اقتصاد: فضای رمز ارزها موقعیت خوبی است / نهادهای مخالف رمزارزها حالا قانع به استفاده از آنها شدند

سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در صحبت های خود عنوان کرد که رمزارزها فرصت مناسبی برای کشور بوده و مصوبه ای جدید برای استفاده از این دارایی ها در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش اقتصاد آنلاین، سید احسان خاندوزی در برنامه "منحصر به فرد" رادیو جوان تصریح کرد: یک فردی در یک سال ۱۰۰۰ میلیارد تومان پول به حسابش آمده بود، اما یک ریال مالیات نداده بود. بررسی کردیم و دیدم این فرد در حوزه رمزارز فعال است. یک صدم این درآمد را که کارآفرینان و تولیدکنندگان با کلی زحمت به دست می‌آورند، اما این افراد به این راحتی این درآمد‌ها را بدون پرداخت مالیات به دست می‌آورد.

وی یکی از موانع شکل گیری جمهوری اقتصادی را تعارض منافع عنوان کرد و گفت: دولت باید بتواند نقش تسهیل گر را ایفا کند. تعارض منافع بخش مهمی از کار‌ها بود که انجام شد. سعی کردیم با تسهیل صدور مجوز‌ها جاده را برای مردم هموار کنیم. بازرسی برای این کار گذاشتیم و همکارانم در حوزه مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار با مدیران همه دستگاه‌ها جلسه می‌گذاشتند و تلاش شد با تسهیل مقررات و ضوابط صدور مجوز هم تسهیل شود. برداشت ما این است که با این سیاست‌ها اجزای یک مجموعه را تکمیل می‌کنیم.

وی تأکید کرد: تلاش این بوده که فضای جدید هم ایجاد کنیم. همین رمزارز فضای بدی نیست و اتفاقا موقعیت مناسبی است و به جای اینکه فقط بگوییم کسب و کار یعنی کار‌هایی که قدیمی‌ها انجام می‌دادند، باید سازوکاری برای کسب وکار‌های جدید فراهم کنیم. 

وزیر اقتصاد گفت: یک گام مهم را امسال پشت سر گذاشتم و آن این بوده است که تا پیش از اینکه برخی نهاد‌هایی کلا مخالف رمزارز بودند، توانستیم آن‌ها را قانع کنیم مبنی بر اینکه این‌ها را باید هدایت و بر آن‌ها نظارت کرد. اگر رمزارز‌ها در خدمت تجارت خارجی قرار گرفت و نیازی به ارز نبود، باید دست آن فعال اقتصادی را ببوسیم.

وی همچنین خبر داد: مصوبه‌ای در ستاد اقتصادی دولت داشته‌ایم که تا چند روز آینده در هیات دولت تصویب خواهد شد و قاعده گذاری برای اولین بار در حوزه رمزارز انجام خواهد شد.

نظر شما