شناسهٔ خبر: 55654937 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون

موج گرما در تابستان سال جاری می‌تواند گوشی‌های آیفون را با مخاطرات جدی مواجه کند.

صاحب‌خبر -

 در نتیجه بروز موج جدید گرما به دارندگان گوشی‌های آیفون توصیه شده، مراقب گوشی‌های خود باشند. اصلی‌ترین کاری که کاربران می‌توانند در این زمینه انجام دهند این است که آیفون خود را در هر شرایطی خنک نگه دارند و زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهند و مراقب اخطار‌های گوشی نیز باشند.

در صورتی که گوشی خود را زیر نور خورشید به مدت طولانی قرار دهید تا جایی دمای گوشی به اوج برسد، به احتمال زیاد با علائم اخطار خاموشی گوشی تلفن همراه مواجه خواهید شد. حتی کمپانی اپل به کاربران خود هشدار می‌دهد که در صورت بالارفتن بیش از حد دمای گوشی، عمر باطری این گوشی‌ها کاهش خواهد یافت. در واقع دمای بسیار بالا و غیر عادی می‌تواند مشکلات بزرگی را برای تلقن‌های هوشمند ایجاد کند که گوشی‌های قیمیتی آیفون نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کمپانی اپل در این باره هشدار می‌دهد که دمای هوای بالا یا پائین می‌تواند باعث تغییر رفتار دستگاه آیفون شود. در حالی که تا کنون بیشتر به مخاطرات هوای گرم اشاره شده، هوای سرد نیز می‌تواند به طور موقت عمر باطری را کاهش دهد. اما دمای بسیار بالا می‌تواند برای همیشه عمر باطری گوشی آیفون شما را از بین ببرد. عملکرد گوشی‌های آیفون به سادگی تحت تاثیر گرما قرار می‌گیرد.

بیشتربخوانید

اپل برای کاربران کار‌هایی که نباید با گوشی خود انجام داد را به طور مشخص فهرست کرده است

۱- گذاشتن دستگاه در خودرو در روز گرم
۲- قرار دادن دستگاه در معرض نور مستقیم خورشید به مدت طولانی
۳- استفاده از برخی ویژگی‌های آیفون در هوای خیلی یا زیر نور مستقیم خورشید، به مدت زمان طولانی، مانند استفاده از دستگاه مسیر یاب جی‌پی‌اس و برنامه‌های راهنمای ترافیکی خودرو یا استفاده از برنامه یک بازی دارای گرافیک بالا.

با نگاه به موارد بالا می‌توان دریافت که راه‌هایی برای کاهش مخاطرات جدی برای گوشی‌های همراه در روز‌های گرم سال وجود دارد.

یکی از دیگر از راه‌های محاظت گوشی همراه در روز‌های گرم سال، قرار ندادن گوشی آیفون در فضا‌های بسته و در بسته مانند جیب پیراهن یا شلوار است. اگر احساس کردید، گوشی‌تان گرم شده دیگر از آن استفاده نکنید یا حتی آن را خاموش کنید.

از استفاده از اپ‌های قدرتمند به مدت طولانی خودداری کنید. این مساله به طور ویژه باید مورد توجه علاقه‌مندان به بازی در گوشی‌های موبایل قرار بگیرد. چرا که اپ‌های بازی که از نوع اپ‌های قدرتمند محسوب می‌شوند، می‌توانند دمای پردازشگر گوشی تلفن همراه را به سرعت بالا ببرند. حتی امکان دارد در صورت افزایش دمای گوشی موبایل، گوشی آیفون شما خود به خود خاموش شود.

پیش از خاموش شدن خوددکار شما علامت هشدار افزایش دما را در صفحه آیفون‌تان مشاهده خواهید کرد که در زیر آن نوشته شده: «گرما، آیفون باید پیش از آنکه شما از آن استفاده کنید، خنک شود.» در زمان مکالمه تلفنی نیز امکان دارد دمای گوشی شما به دلیل اینکه دستتان روی گوشی قرار گرفته، بالا برود.

با رعایت موراد ذکر شده در این مطلب، شما درباره دشمنان بالقوه گوشی‌های ایفون اطلاعات بیشتری کسب کرده‌اید و به همین دلیل بهتر خواهید توانست از باطری آیفون خود محافظت کنید و راه‌های پیشگیری کننده در این باره را به کار ببندید.

منبع: همشهری

نظر شما