شناسهٔ خبر: 55654150 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: اقتصاد آنلاین | لینک خبر

راهکارهای تمیز کردن لکه چربی از روی انواع کفش

اگر کفشی تمیز می خواهید و همیشه در هر مکان با آن بدرخشید باید نحوه تمیز کردن انواع کفش ها را هم بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

صاحب‌خبر -
  • روش پاک کردن لکه روغن و چربی روی کفش های چرمی و جیر
  • تمیز کردن کفش جیر، نُبوک و چرم میش
  •  تمیز کردن کفش لژدار حصیری یا پارچه ای
  • تمیز کردن کفش‌ ورزشی

روش پاک کردن لکه روغن و چربی روی کفش های چرمی و جیر

به گزارش اقتصادآنلاین، تمیز بودن کفش ها تاثیر زیادی بر روی استایل شما دارد ومی تواند تیپ شما را زیبا و شیک جلوه دهد برای هر توع جنس کفشی قطعا تمیز کننده خاص هم وجود دارد ما در این مطلب سعی کرده ایم تمیز کردن انواع کفش ها و همچنین تمیزی کفش هایی که بر روی آن آثاری از چربی باقی مانده است را برای شما عزیزان بازگو کنیم در ادامه همراه ما باشید:

  • برای پاک کردن آثار چربی از روی کفش چرمی،گوشه پارچه ای را به استون آغشته ساخته روی لکه چربی بمالید.
  • ابتدا باید سطح کفش‌های چرمی، پوست چرمی و چرم مصنوعی را با دستمال تمیز کنید. البته با یک دستمال مرطوب در محلول سرکه و آب.

شیک پوشی

  • برای این منظور، به اندازه مساوی آب سرد و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس دستمال را در آن خیس کرده، آب اضافه دستمال را بگیرید تمیزی کفش و روی سطح کفش بکشید. این کار باعث از بین رفتن همه لکه‌ها، به ویژه‌ سفیدک‌ های نمکی بر جا مانده روی کفش می‌شود. سپس کفش را کنار بگذارید تا کاملا خشک شود.

کفش های ورزشی را هرگز با سشوار یا بخاری خشک نکنید

• در مورد کفش های چرم طبیعی بهتر است از واکس‌های تجاری و دستور العملی که روی آن نوشته شده است، استفاده کنید. تمیزی کفش اگر واکس مناسب با رنگ کفش خود را ندارید، یک دستمال نرم را خیس کنید. سپس آن را درون جوش‌شیرین بزنید و خیلی آهسته روی سطح کفش بکشید.

• پس از خشک شدن سطح کفش، با دستمال خشک روی آن بکشید تا همه لکه‌ها از بین بروند.

• برای از بین بردن خراش از روی سطح چرم مصنوعی یا پوست چرم، مقداری وازلین (ژلۀ پترولیوم) روی کفش بگذارید و با استفاده از یک دستمال نرم روی آن بکشید. سپس مقداری محلول شوینده شیشه روی کفش اسپری کرده و با دستمال نرم پاک کنید.

هرگز کفش های پارچه ای را درون ماشین لباسشویی نیندازید.

تمیز کردن کفش جیر، نُبوک و چرم میش

تمیز کردن کفش

این کفش ها را همیشه باید خشک نگه دارید و برای زدودن انواع چربی‌ها، آلودگی ها و گرد و خاک ها لازم است پس از هر بار مصرف با یک مسواک یا فرچه نرم روی سطح کفش بکشید. لکه‌های روی کفش‌های چرم، نبوک و چرم میش را در سریع‌ترین زمان ممکن پاک کنید.

• برای لکه ها و خراش ها، با کمک پاک کن روی خراش بکشید و تا پرزهای پارچه به آن بازگردد.

• برای از بین بردن لکه‌های چربی، روی آن پودر بچه یا نشاسته ذرت بریزید تا روغن اضافه آن را بگیرد. صبر کنید تا همه چربی ها گرفته شوند و سپس با مسواک روی آن بکشید تا پرزهای اضافه برداشته شوند.

برای تمیز کردن لژهای حصیری کفش ها فقط مسواک را در یک جهت حرکت دهید

• برای لکه‌های خیس، اول با دستمال کاغذی رطوبت را بگیرید. سپس کفش را در هوای خشک یا زیر آفتاب بگذارید تا کاملا خشک شود. در نهایت هم دستمال بکشید تا پرزها از بین بروند.

 تمیز کردن کفش لژدار حصیری یا پارچه ای

برای شستن این کفش ها، ۴ لیوان آب گرم را با یک چهارم پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید. سپس یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی به آن بیفزایید. با استفاده از مسواک یا دستمال، این محلول را روی سطح کفش بمالید.

برای لژهایی که حصیری هستند فقط مسواک را در یک جهت حرکت دهید تا بافت حصیری آن از هم باز نشود. پس از تمیز کردن همه بخش های کفش، دستمال را درون آب خالی خیس کرده و روی سطح کفش بمالید.

تمیز کردن کفش‌ ورزشی

بیشتر کفش های ورزشی را می توان درون ماشین لباسشویی انداخت و تمیز کرد. حتی می توانید کفی های کتانی را خارج کرده و آنها را جداگانه بشویید. البته، پیش از اندختن کتانی یا کفش تنیس درون ماشین لباسشویی حتما با دستمال و لکه بر پاک کنید تا لکه های چربی از سطح آن زدوده شوند.

نکته: کفش های ورزشی را هرگز با سشوار یا بخاری خشک نکنید تمیزی کفش و حتما آنها را در هوای آزاد و زیر آفتاب قرار دهید.

برای بو نگرفتن سطح دخلی کفش ورزشی حتما سطح داخلی آن را به طور منظم با مایه ضدعفونی کننده تمیز کنید.

 

منبع: پرشین وی

نظر شما