شناسهٔ خبر: 55601700 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

چرا اصلاح‌طلبان موضع‌شان را نسبت به یادداشت موسوی اعلام نمی‌‍‌کنند؟

علیرغم واکنش‌های جامعه، اکثریت اصلاح‌طلبان هنوز موضع‌‍‌شان را در تأیید یا برائت از مطالب منتشر شده در یادداشت میرحسین موسوی، اعلام نکرده‌اند.

صاحب‌خبر -

در روزهای اخیر یادداشت ی از میرحسین موسوی ، کاندیدای مغلوب انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران منتشر شد که حاوی مطالبی موهون به ویژه به ساحت شهدای مدافع حرم و سردار شهید حسین همدانی بود. این یادداشت واکنش‌های فراوانی را در فضای مجازی و حقیقی جامعه به دنبال داشت. علیرغم واکنش‌های فراوان نسبت به یادداشت اخیر موسوی در سطح جامعه، اکثریت اشخاص و احزاب اصلاح‌طلب تاکنون موضع‌شان را در تأیید یا برائت از مطالب منتشر شده در این یادداشت اعلام نکرده‌اند؛ این درحالی است که پس از انتشار این یادداشت، خبرنگاران خبرگزاری فارس با بسیاری از شخصیت‌های مطرح جریان اصلاحات تماس برقرار کردند و خواستار مصاحبه و اعلام موضع ایشان نسبت به این یادداشت بودند که تمامی آن‌ها از این کار سر باز زدند!

در حال حاضر اذهان عمومی جامعه می‌خواهد با دانستن جهت‌گیری اشخاص حقیقی و حقوقی اصلاح‌طلب نسبت به مطالب این یادداشت، فهم دقیقی نسبت به تحولات سیاسی ایران و جایگاه احزاب و افراد در عرصه سیاست کشور به دست بیاورد.

به باور کارشناسان، یکی از دلایل عدم اعلام موضوع صریح اصلاح‌طلبان نسبت به شخص میرحسین موسوی و یادداشت منتشر شده از او، این است که این افراد از جایگاه شهدای مدافع حرم و به ویژه سردار شهید همدانی در بین ملت ایران آگاه هستند و می‌خواهند با عدم اعلام موضع نسبت به این یادداشت، به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران نشان دهند که کماکان خواهان حضور در سطوح بالای سیاست کشور هستند و از طرف دیگر نمی‌خواهند که میرحسین موسوی و جریان برانداز حامی او را از خود دور کنند.

چرا اصلاح‌طلبان موضع‌شان را نسبت به یادداشت موسوی اعلام نمی‌‍‌کنند؟

حال باید دید که آیا اصلاح‌طلبان در روزهای آینده با اعلام برائت صریح از مطالب این یادداشت، عزم خود را برای ادامه حضور در عرصه سیاست ایران نشان می‌دهند یا می‌خواهند با عدم اعلام موضع یا تأیید این مطالب، فاصله‌گیری خود از جمهوری اسلامی را آشکار کنند؟

 

نظر شما