شناسهٔ خبر: 55552696 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

آخرین آمار اعطای تسهیلات ودیعه مسکن، فرزندآوری و ازدواج/ بان...

اقتصاد ایران: طی یک ماه و نیم گذشته به‌میزان ۱۳هزار میلیارد ریال وام ودیعه مسکن و از ابتدای سال تا امروز نیز ۹۶هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزندآوری و ۴۷۰هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

صاحب‌خبر -
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: از تاریخ 6 تیرماه و با ابلاغ شیوه‌نامه مربوط به بانک‌های عامل، تاکنون به‌میزان 13 هزار میلیارد ریال به 22 هزار و 600 نفر تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است که این میزان نشان‌دهنده رشد 51درصدی نسبت به 10 مرداد ماه امسال است. گفتنی است تاکنون با معرفی وزارت راه و شهرسازی برای 47 هزار نفر به‌منظور دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در بانک‌های عامل پرونده تشکیل شده است.

همچنین به‌منظور حمایت از جوانی جمعیت، از زمان ابلاغ شیوه‌نامه مربوطه (31 فروردین) تاکنون به 241 هزار نفر به‌میزان 96 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزندآوری به متقاضیان پرداخت شده است، ضمن آنکه در همین راستا و به‌منظور تسهیل تأمین هزینه‌های ازدواج جوانان از ابتدای سال تاکنون به 343 هزار نفر به‌مبلغ 470 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان اعطا شده است.

امکان ثبت شکایات مردمی در خصوص تسهیلات فرزندآوری و ازدواج
یادآور می‌شود، متقاضیان دریافت تسهیلات فرزندآوری، ازدواج و ودیعه مسکن که در خصوص دریافت این دسته از تسهیلات اعتراض دارند می‌توانند نسبت به ثبت شکایات از طریق «سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات» بانک مرکزی با مراجعه به آدرس https://crm.cbi.ir و با انتخاب گزینه «ثبت درخواست» و تکمیل موارد درخواستی شامل: استان، شهرستان، موضوع،‌ کد ملی، تاریخ تولد، نوع مشتری، شماره تماس، آدرس پستی و... نسبت به درج شکایت خود اقدام کنند.

انتهای پیام/+

برچسب‌ها:

نظر شما