شناسهٔ خبر: 55533987 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

نائب رئیس اتاق ایران:

حذف ارز ترجیحی موجب کاهش نااطمینانی در اقتصاد شده است/ گام بلند بخش خصوصی برای توسعه لرستان

نائب رئیس اتاق ایران با تاکید بر اینکه به وضعیت کشور امیدوارم، گفت: اگر دولت سیزدهم قدم‌های خوبی که در حذف سوبسیدها برداشته ثابت‌قدم باشد، از سال آینده شاهد کاهش رشد نرخ تورم شویم.

صاحب‌خبر -

حسین سلاحورزی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه لرستان که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت این روز به خبرنگاران، اظهار کرد: قانون‌گذار خبرنگاری را در زمره کارهای سخت و زیان‌بار قرار داده، از طرفی این قشر از جامعه گاهی به دلیل فعالیت‌های خود از سوی دیگران مورد قضاوت قرار می‌گیرند.

​به گزارش فارس، وی، توسعه استان را از دغدغه‌های خود عنوان و خاطرنشان کرد: از ۵۰ سال گذشته کشور در چرخه تله رشد پایین اقتصادی و نرخ پایین سرمایه‌گذاری که ریشه آن در تورم بوده، گرفتار شده است.

نائب رئیس اتاق بارگانی ایران با بیان اینکه دولت‌ها در گذشته بیشتر به دنبال رفاه مردم بوده و هستند، گفت: این در حالی است که تله اقتصادی خود را به شکل کسری بودجه و تورم عمیق نشان داده و این چرخه شکل گرفته است.

سلاحورزی بیان داشت: لرستان نه تنها مستثنی نبوده از اقتصاد کلان کشور، بلکه بنا به دلایل مختلف زیرساختی از نظر شاخص‌هایی چون نرخ بیکاری، تورم و سرمایه‌گذاری پایین کمتر نیز توسعه یافته است.

وی با تاکید بر اینکه به وضعیت کشور امیدوارم، افزود: اگر دولت سیزدهم قدم‌های خوبی که در حذف ارز ترجیحی برداشته ثابت‌قدم باشد، از سال آینده شاهد کاهش رشد نرخ تورم شویم.

نائب رئیس اتاق ایران، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را کاری موثر و مفید دانست و گفت: این مهم منجر به کاهش کسری بودجه دولت و کاهش تورم می‌شود.

سلاحورزی تاکید کرد: اگر تورم کشور کنترل شود، نا اطمینانی در اقتصاد کاهش یافته و رشد اقتصاد پایدار در کشور فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه در لرستان پنجره فرصت تاریخی برای استان فراهم شده است، افزود: اولین دوره‌ای پس از انقلاب است که عمده مدیران ارشد استان بومی هستند و این یک فرصت ویژه برای توسعه محسوب می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد ادامه داد: لرستان اغلب از نظر سهم رشد اقتصادی و نرخ بیکاری و درآمد سرانه در ردیف‌های پایین کشور قرار دارد، و این عقب‌افتادگی جز با سرمایه‌گذاری جبران نمی‌شود و این مهم باید از طریق ایجاد یک نهضت سرمایه‌گذاری در لرستان فراهم شود.

سلاحورزی تصریح کرد: طی ۲ ماه آینده بنا داریم مجموعه پروژه‌ها و طرح‌های دستگاه‌های اجرایی را در همایش یک روزه در تهران با حضور شرکت‌ها و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری عرضه کنیم تا گامی در توسعه استان برداشته باشیم.

نظر شما