شناسهٔ خبر: 54982022 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

غریب‌آبادی: سالانه ۴هزار آمریکایی در زندان می‌میرند

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: میزان قتل زنان در آمریکا در سال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر و میزان مرگ‌ومیر در زندان‌های آمریکا در سال ۴هزار نفر با وضعیت بسیار نامناسب است.

صاحب‌خبر -

سرویس سیاسی جوان آنلاین: کاظم غریب‌آبادی ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی "حقوق بشر آمریکایی؛ ترور، تحریم و توحش" در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقوق بشر اظهار داشت: آمریکا گرفتار نقض حقوق بشر در حوزه‌های مختلف است و بزرگترین جنایات علیه بشریت را رژیم آمریکا انجام می‌دهد و نه‌تن‌ها حقوق مردم آمریکا در داخل به‌شدت توسط آمریکایی‌ها نقض می‌شود بلکه آمریکا به‌صورت بسیار گسترده از تبعیض به‌ویژه تبعیض علیه سیاهپوستان رنج می‌برد و به‌طور کلی در جامعه آمریکا به سیاهپوستان به‌عنوان مجرم نگریسته می‌شود.

وی افزود: در آمریکا محدودیت‌هایی علیه مهاجران و پناهندگان انجام می‌دهند و میزان قتل زنان در آمریکا در سال یک‌هزار و ۸۰۰ نفر و میزان مرگ‌ومیر در زندان‌های آمریکا در سال ۴ هزار نفر با وضعیت بسیار نامناسب است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: میزان مرگ‌ومیر به‌سبب به‌کارگیری اسلحه است که در ماه حدود ۳ هزار نفر است بنابراین موضوعات بسیار مختلفی را می‌توان درباره نقض حقوق بشر مردم آمریکا در داخل و عرصه بین‌المللی احصا کرد.

غریب‌آبادی تصریح کرد: میلیون‌ها نفر انسان بی‌گناه توسط آمریکایی‌ها بر اثر اشغال و تجاوزگری کشته شدند و آمریکا باید پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: بزرگترین جنایات در حق بشریت را آمریکایی‌ها با کشور‌های مختلفی که اشغال و حمله کردند انجام دادند، به‌طوری که در عراق بیش از ۲ میلیون نفر انسان بیگناه شامل ۵۰۰ هزار کودک توسط اقدامات آمریکا جان خود را از دست دادند؛ در افغانستان هم همین‌طور است و این عملیات‌های هواپیما‌های بدون سرنشین آن‌ها بیش از ۴۸ هزار نفر را در ۷ کشور کشته است.

غریب‌آبادی ادامه داد: آمریکا سابقه سیاه و تاریکی در حوزه حقوق بشر دارد، اما خود را به‌عنوان مدعی و پرچمدار حقوق بشر معرفی می‌کند و حقوق بشر فقط کالا و ابزار سیاسی برای آمریکا است که برای دستیابی به اهداف خود در حوزه سیاست خارجی آن را به‌کار می‌گیرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه خاطرنشان کرد: رژیم‌های بسیاری در دنیا وجود دارد که با آمریکا متحد هستند و به‌لحاظ سیاسی مشکلی با آمریکا ندارند، اما آمریکا چشم خود را به‌روی حقوق بشر در این کشور‌ها بسته است و کشور‌هایی هستند که ساختار دموکراسی و مردم‌سالاری ندارند بنابراین این سابقه برای ما روشن و برای آمریکا در حوزه حقوق بشر بسیار تاریک است.

برچسب‌ها:

نظر شما