شناسهٔ خبر: 54980826 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

تشریح وضعیت تردد زوار از مرزهای زمینی «مهران» و «شلمچه»

سخنگوی فراجا وضعیت تردد زوار از مرزهای زمینی مهران و شلمچه را تشریح کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار مهدی حاجیان سخنگوی فراجا درباره روند و وضعیت تردد زوار حسینی (ع) از مرزهای زمینی مهران و شلمچه اظهار کرد: برابر توافق به عمل آمده با دولت عراق، مقرر گردید عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و زوار عزیز ایرانی برای شرکت در مراسم پرفیض و معنوی عرفه، به صورت «انفرادی» و «گروهی» به کشور عراق عزیمت کنند. 

وی افزود: اعزام «انفرادی» تا ساعت ۲۴ روز جمعه هفدهم تیرماه معتبر است و پس از آن زوار عزیز باید به صورت «کاروانی» برای عزیمت به کشور عراق اقدام کنند. 

سخنگوی فراجا ادامه داد: از تاریخ هشتم تیرماه تاکنون، بیش از ۱۸۰ هزار تردد از دو مرز «مهران» و «شلمچه» ثبت شده و ۱۴۳ گیت گذرنامه پلیس در مرزهای مهران و شلمچه فعال است. 

وی در ادامه به تشریح وضعیت گیت‌های آماده بکار و فعال در مرزهای زمینی ایلام و خوزستان پرداخت و افزود: در حال حاضر، مرز مهران دارای ۹۵ گیت فعال شامل؛ ۲۹ گیت ثابت، ۶۴ گیت موقت، ۱ گیت داخل ترانزیت و ۱ گیت بازارچه است. 

سخنگوی فراجا درباره گیت‌های مرز شلمچه نیز بیان کرد: این مرز نیز دارای ۴۸ گیت شامل؛ ۲۴ گیت ثابت و ۲۴ گیت موقت است. 

سردار حاجیان در بخش دیگری از سخنانش درباره روند صدور گذرنامه خاطرنشان کرد: در هفته گذشته تعداد ۲۷۰ هزار فقره درخواست صدور گذرنامه ثبت که توسط همکاران انتظامی، مراحل چاپ آن انجام شده است. 

این مقام ارشد انتظامی گفت: مدت زمان آماده شدن گذرنامه بین ۳ الی ۴ روز است که توسط پست به آدرس اعلامی توسط متقاضی ارسال می‌شود. 

وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای خدمات دهی به زوار حسینی (ع) گفت: پلیس با آمادگی کامل به زوار عزیز خدمات انتظامی، مرزی و گذرنامه را ارائه می‌کند و انتظار است زوار عزیز چون همیشه با خادمان خود در انتظامی همکاری داشته باشند و در این ایام معنوی، ما را از دعای خیر خود محروم نکنند.

انتهای پیام/

نظر شما