شناسهٔ خبر: 54980276 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

تشریح وضعیت تردد زوار از مرزهای زمینی "مهران" و "شلمچه"

سخنگوی فراجا وضعیت تردد زوار از مرزهای زمینی مهران و شلمچه را تشریح کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا سردار مهدی حاجیان درباره روند و وضعیت  تردد زوار حسینی (ع) از مرزهای زمینی مهران و شلمچه اظهارکرد: برابر توافق به عمل آمده با دولت عراق، مقرر شد عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و زوار ایرانی برای شرکت در مراسم پرفیض  و معنوی عرفه،  به صورت "انفرادی" و  "گروهی" به کشور عراق عزیمت کنند.

وی افزود: اعزام "انفرادی" تا ساعت ۲۴  روز جمعه (۱۷ تیرماه) معتبر است و پس از آن زوار باید به صورت "کاروانی" برای عزیمت به کشور عراق اقدام کنند.

سخنگوی فراجا ادامه داد: از تاریخ ۸ تیرماه تاکنون، بیش از ۱۸۰ هزار تردد از دو مرز "مهران" و "شلمچه" ثبت شده  و ۱۴۳ گیت گذرنامه پلیس در  مرزهای  مهران و شلمچه فعال است.

وی در ادامه به تشریح وضعیت گیت های آماده به‌کار و فعال در مرزهای زمینی ایلام و خوزستان پرداخت و افزود: در حال حاضر مرز مهران دارای ۹۵ گیت فعال شامل ۲۹ گیت ثابت، ۶۴ گیت موقت، یک گیت داخل ترانزیت و یک گیت بازارچه است.

سخنگوی فراجا درباره گیت های مرز شلمچه نیز اظهارکرد: این مرز نیز دارای ۴۸ گیت شامل ۲۴ گیت ثابت و ۲۴ گیت موقت است.

حاجیان در بخش دیگری از سخنانش درباره روند صدور گذرنامه خاطرنشان کرد: در هفته گذشته تعداد ۲۷۰ هزار فقره درخواست صدور گذرنامه ثبت که توسط همکاران انتظامی مراحل چاپ آن انجام شده است.

حاجیان در ادامه گفت: مدت زمان آماده شدن گذرنامه بین سه تا چهار روز است که توسط پست به آدرس اعلامی توسط متقاضی ارسال می شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای خدمات دهی به زوار حسینی (ع) گفت: پلیس با آمادگی کامل به زوار خدمات انتظامی، مرزی و گذرنامه را ارائه می کند و انتظار است زوار چون همیشه با خادمان خود در انتظامی همکاری کنند.

انتهای پیام

نظر شما