شناسهٔ خبر: 54979552 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

لوازم آرایشی، دخانیات و لوازم خانگی، بیشترین کالای قاچاق در تهران

طی خرداد ماه سال جاری ۶۹۹۱ مورد بازرسی در زمینه کالای قاچاق انجام شده که در نتیجه آن ۵۶ پروند به ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان تشکیل شده است.

صاحب‌خبر -

به گفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیشترین کالا‌های مکشوفه قاچاق در خرداد ماه لوازم آرایشی، دخانیات، لوازم خانگی و نوشیدنی‌های غیر الکلی بوده است.

به گزارش ایسنا، سعید محمدی پور از انجام بیش از ۶۴ هزار بازرسی ازصنوف توزیعی و خدماتی در استان تهران در خرداد ماه خبر داد و گفت: در نتیجه این بازرسی‌ها ۶۵۸۵ پرونده تخلف به ارزش ۳۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان تشکیل و برای بررسی و تعیین تکلیف به مراجع مربوطه ارجاع شده است.

به گفته وی طی خرداد ماه سال جاری ۶۹۹۱ مورد بازرسی در زمینه کالای قاچاق انجام شده که در نتیجه آن ۵۶ پروند به ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان تشکیل شده است. بیشترین کالا‌های مکشوفه در این مدت لوازم آرایشی، دخانیات، لوازم خانگی و نوشیدنی‌های غیر الکلی بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت افزود: بیشترین تخلفات صنفی نیز در مدت یاد شده درج نکردن قیمت، گرانفروشی و خودداری از عرضه کالا بوده است.

این مقام مسئول در پایان از برگزاری ۵۲۰۰ گشت مشترک بازرسان این سازمان با دستگاه‌های متناظر و همکار مثل تعزیرات حکومتی، بازرسان اتحادیه ها، بهداشت و درمان و پلیس امنیت اقتصادی و ... خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸درصد افزایش داشته است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابع، شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن "آپ" شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی، گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

برچسب‌ها:

نظر شما