شناسهٔ خبر: 54952223 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

در گفت و گویی تلفنی مطرح شد؛

امیرعبداللهیان: خواستار آزادی فوری حمید نوری هستیم/ وزیرخارجه سوئد: تحت تأثیر تبلیغات گروهک منافقین قرار نخواهیم گرفت

در گفت و گوی تلفنی با وزیر خارجه سوئد، امیرعبداللهیان خواستار آزادی فوری حمید نوری شهروند ایرانی که با اتهامات کاملا بی اساس گروهک تروریستی منافقین در بازداشت به سر می برد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جماران؛ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با خانم آن لینده وزیر امور خارجه سوئد، در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه و مهم ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سوابق طولانی روابط دو کشور اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران به توسعه مناسبات با اروپا از جمله سوئد توجه دارد. هر دو طرف باید تلاش کنیم تا روابط دو کشور در زمینه های تجاری و اقتصادی بیش از گذشته شکوفا شود.

امیرعبداللهیان تأکید کرد، نقشه راه همکاری های دو کشور ترسیم شده و با شما موافقم که باید برای اجرایی و عملیاتی شدن این برنامه اقدام جدی و مشترک صورت گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر لزوم توجه هر دو طرف بر رفع سوء تفاهمات و موضوعاتی که برای توسعه مناسبات دوجانبه مانع ایجاد کرده است، تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان بیان داشت، روابط دیرینه دو کشور نباید تحت تأثیر تبلیغات و اقدامات بی پایه و اساس یک گروهک تروریستی که سوابق جنایت های آن علیه ملت ایران بر همگان روشن است، قرار بگیرد.

امیرعبداللهیان خواستار آزادی فوری حمید نوری شهروند ایرانی که با اتهامات کاملا بی اساس گروهک تروریستی منافقین در بازداشت به سر می برد شد.

طرفین در این خصوص به تفصیل مذاکره کردند.

وزیر امور خارجه سوئد نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اظهار داشت، روابط با جمهوری اسلامی ایران برای سوئد از ارزش بالایی برخوردار است و معتقدیم ایران نقش به سزایی در صلح و ثبات منطقه دارد.

خانم آن لینده با اشاره به تلاش های گروهک منافقین برای تأثیر گذاری بر دادگاه آقای حمید نوری، شهروند ایرانی که به اتهامات بی اساس در سوئد مورد محاکمه قرار گرفته است، اظهار داشت، دولت و سیستم قضایی سوئد تحت تأثیر تبلیغات این گروه قرار نخواهد گرفت.

 

دیدار فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد با امیرعبداللهیان (1)

 

دیدار فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد با امیر عبداللهیان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سوئد، در دیداری صمیمانه با فرزند آقای حمید نوری شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف کشور و بویژه وزارت امور خارجه برای پیگیری پرونده آقای نوری صورت گرفته، را تشریح کرد. 

امیرعبداللهیان تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران پرونده آقای نوری را با حساسیت زیاد دنبال می کند و نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست. 

در این دیدار در مورد فشارها و تضییقات وارد شده بر آقای نوری در جریان بازداشت غیر قانونی و فرآیند ناعادلانه دادگاه گفتگو بعمل آمد. 

وزیر امور خارجه کشورمان استقامت و ایستادگی آقای نوری در برابر تمامی فشارها را ستود و افزود، حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند، وظیفه ذاتی وزارت خارجه است و در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را بکار خواهیم بست. 

 

دیدار فرزند حمید نوری زندانی ایرانی در سوئد با امیرعبداللهیان (2)

 

امیرعبداللهیان همزمان با این دیدار، تلفنی با سفیر کشورمان در سوئد نیز گفتگو نمود و ضمن کسب اطلاع از آخرین وضعیت حمید نوری، توصیه های لازم جهت تداوم و تقویت تلاش های حمایتی از شهروند ایرانی یادشده را ارائه کرد. 

فرزند آقای نوری نیز در این دیدار، ضمن تشکر از مساعی بعمل آمده، شرایط منجر به بازداشت و محاکمه ایشان را تشریح کرد و خواهان ادامه تلاشها برای آزاد شدن ایشان شد.

شایان ذکر است که آقای حمید نوری شهروند ایرانی با شیادی گروهک منافقین، توسط نیروهای امنیتی سوئد بازداشت و تحت محاکمه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

انتهای پیام

نظر شما