شناسهٔ خبر: 54950462 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مرکز پژوهشی تل‌آویو: پهپادهای حزب‌الله توازن راهبردی هوایی را با اسرائیل ایجاد می‌کند

یک مرکز پژوهشی رژیم صهیونیستی با تحلیل دلایل پرواز سه پهپاد حزب‌الله بر فراز میدان گازی کاریش آن را اقدامی از سوی مقاومت لبنان برای ایجاد توازن راهبردی در مقابل نیروی هوایی اسرائیل توصیف کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم پژوهشکده امنیت دانشگاه تل‌آویو در گزارشی درباره نفوذ پهپادهای حزب‌الله و پرواز آنها بر فراز میدان گازی کاریش اعلام کرد: هواپیماهای بدون سرنشین تهاجمی به تهدیدی محوری در نقاط مختلف خاورمیانه تبدیل شده‌اند، گاهی اوقات امکان مشخص کردن عامل ارسال پهپادها وجود ندارد در عین حال محدودیت‌‌ها برای رصد و مشخص کردن مسیر آنها نیز به‌دلیل پرواز در ارتفاع پایین بیشتر می‌شود.

به‌اعتقاد تهیه‌کنندگان این گزارش، حزب‌الله هواپیماهای بدون سرنشین را کنار سامانه‌های پدافند هوایی به‌عنوان ابزارهای ایجاد توازن راهبردی در مقابل برتری هوایی اسرائیل مورد استفاده قرار داده است.

این پژوهشکده بر این باور است که این دو ابزار موفقیت نسبی برای حزب‌الله به‌همراه داشته و توانسته است منطقه را از شرایط جنگ میان جنگ‌ها که اسرائیل سعی در ترسیم آن داشت خارج کند و آزادی عمل نیروی هوایی اسرائیل در آسمان لبنان را هم محدود کند.

انتهای پیام/+

نظر شما