شناسهٔ خبر: 54949837 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

جایگزین سمند رونمایی شد | این خودرو به زودی تاکسی می‌شود

خودرو دوگانه‌سوز سورن‌ پلاس به‌منظور توسعه صنعت سی‌ان‌جی در کشور در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند رونمایی شد و به‌ زودی جایگزین تاکسی‌های سمند می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از وزارت نفت، آئین رونمایی خودرو دوگانه‌سوز سورن‌ پلاس صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ تیر ماه با حضور رضا کاظم‌ نژاد سرپرست پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران‌خودرو در حاشیه سومین نمایشگاه شهر هوشمند غرفه سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها واقع در محل مصلای تهران برگزار شد.

خودرو دوگانه‌ سوز سورن‌ پلاس همسو با اجرای قرارداد تولید ۴۵ هزار خودرو تاکسی و وانت دوگانه‌ سوز تولید شده است و با بررسی و طراحی ایمنی و امکانات رفاهی، از مردادماه با جایگزین شدن خودروهای تاکسی سمند در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

قرارداد حمایت مالی تولید ۴۵ هزار خودرو وانت و تاکسی دوگانه‌سوز (اعم از ۴۰ هزار دستگاه خودرو تاکسی و ۵ هزار دستگاه خودرو وانت) آذرماه سال گذشته بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و ایران‌خودرو امضا شد.

این قرارداد براساس مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر طرح حمایت از تولید و تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز عمومی، تاکسی، ون (تاکسی)، وانت و مسافربر شخصی بنزینی به سی‌ان‌جی‌سوز و به‌منظور جایگزینی استفاده از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت پاک امضا شد.

نظر شما