شناسهٔ خبر: 54949832 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه دنیای‌اقتصاد | لینک خبر

سلاح جدید آمریکا برای مقابله با روسیه و چین را بشناسید+عکس

ایرنا : بالن های که با هوای گرم پرواز می کنند، می توانند به ارتفاع های بسیار بالای ۶۰ تا ۷۰ هزار پایی برسند و در شبکه نظارتی پنتاگون و ردیابی سلاح های مافوق صوت مورد استفاده قرار گیرند.

صاحب‌خبر -

تام کاراکو، کارشناس ارشد برنامه امنیت بین‌المللی و مدیر پروژه دفاع موشکی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی گفت: تجهیزاتی که می توانند در ارتفاعات بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرند، مزایای زیادی از نظر استقرار طولانی مدت،  قابلیت مانور و همچنین انعطاف‌پذیری دارند.

در این گزارش آمده است، پنتاگون به سرمایه گذاری در این پروژه ها ادامه می دهد زیرا معتقد است که ارتش آمریکا می تواند از بالن ها برای ماموریت های مختلف استفاده کند.

طبق اسناد بودجه آمریکا، پنتاگون طی دو سال گذشته حدود ۳.۸ میلیون دلار برای پروژه‌های ساخت و توسعه بالن هزینه کرده است و قصد دارد در سال مالی ۲۰۲۳  حدود ۲۷.۱ میلیون دلار دیگر روی این پروژه ها هزینه کند.

در همین حال، برغم شکست آخرین آزمایش موشک مافوق صوت در روز چهارشنبه، پنتاگون در حال کار بر روی برنامه تسلیحات مافوق صوت خود است.

وزارت دفاع آمریکا امید دارد که بالن ها بتوانند به ردیابی و جلوگیری از سلاح های مافوق صوت در حال توسعه توسط چین و روسیه کمک کنند.

بالن؛ سلاح جدید آمریکا برای مقابله با قدرت روسیه و چین

همچنین ببینید : دمای نابرابری جامعه در ۱۴۰۰ / ضریب جینی به ۳۹.۱۸ رسید

نظر شما