شناسهٔ خبر: 54949022 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران راهی عراق شد

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی بلندپایه بنا به دعوت وزیر کشور عراق، راهی بغداد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا، سفر دو روزه "سید مجید میراحمدی" که از عصر سه‌شنبه و در راس هیات بلند پایه سیاسی، امنیتی، نظامی و انتظامی آغاز شد، به منظور پیگیری انجام تفاهم‌نامه امنیتی و فراهم کردن مقدمات سفر زایران اربعین حسینی(ع) است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حاشیه نود و یکمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) گفته بود: با توجه به دیدار اخیر وزرای دو کشور ایران و عراق و توافق های انجام شده برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برای پیگیری این توافق‌ها به عراق سفر خواهیم کرد تا هماهنگی لازم و موثر برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی(ع) ایجاد شود.

عثمان الغانمی، وزیر کشور عراق در هفدهم خرداد ماه امسال به تهران آمد و با دکتر احمد وحیدی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفت و گو کرد.

احمد وحیدی در نشست مشترک خبری با همتای عراقی خود درباره این دیدار گفت: ​درباره موضوعات متنوع از جمله مسائل مرزی، تجارت، بازارچه‌های مرزی، توسعه روابط استانهای مرزی و موضوعات مربوط به زوار دو کشور گفت‌وگو شد. 

وی افزود: امروز دو تفاهم‌نامه با موضوعات امنیتی و در موضوع زوار و اربعین امضا کردیم و ان‌شاءالله با نظراتی که در این جلسه مطرح شد بتوانیم نتایج خوبی را در حوزه های تجارت و امنیت مرزی داشته باشیم و تعاملات‌ دوجانبه‌ در این حوزه افزایش یابد. 

وزیر کشور با اشاره به عزم ایران و عراق برای تسهیل سفر به عتبات عالیات تصریح کرد: اراده طرفین بر تسهیل سفر به عتبات عالیات است و طرف عراقی قول همکاری در این زمینه را داده و ما هم برای سفر عراقی‌ها به ایران قول مساعد دادیم و همکاری خواهیم کرد.

نظر شما