شناسهٔ خبر: 54942993 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

بسطامی در نشست بررسی مشکلات راه‌اندازی بیمارستان رازی ایلام:

یکی از اولویت‌های استان، راه‌اندازی بیمارستان رازی است

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات راه‌اندازی بیمارستان رازی ایلام بابیان اینکه یکی از اولویت‌های استان راه‌اندازی بیمارستان رازی است، گفت: موانع راه اندازی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام برطرف شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان  و رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و چالش‌های فراروی راه‌اندازی بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی ایلام گفت: یکی از مشکلات امروز کشور، بیمار بودن نظام بودجه‌ریزی است که عمدتاً بر اساس قدرت چانه‌زنی برای آن تصمیم گیری می‌شود و اگر قانون حاکم شود، نیازی به رایزنی و پیگیری برای جذب اعتبارات نخواهد بود، زیرا قانون و عدالت در توزیع اعتبارات و امکانات حرف اول را می‌زند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: در هر زمینه‌ای نگاه جزیره‌ای وجود داشته باشد و وحدت در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حاکم نباشد، مشکلات و چالش‌ها نیز خود را نشان خواهند داد و در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد که قبل از اینکه زیرساخت یک پروژه فراهم شود، امورات فرعی بر امورات اصلی ارجحیت پیدا کند که متاسفانه در برخی از امورات به دلیل این نگاه بخشی و جزیره‌ای، به کلیت یک امکان در سطح استان توجه نمی‌شود.

وی افزود: در این نشست باید بررسی کنیم که مدیران دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با راه‌اندازی بیمارستان، چه اقدامات و خدماتی برای راه‌اندازی آن داشته‌اند.

بسطامی بیان کرد: تکرار این جلسات و بیان مکرر مسائل و مشکلات، نشانگر این است که اقدامات لازم انجام نشده و همچنان مشکلات به قوت خود باقی مانده‌اند.

وی افزود: بیمارستان رازی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی نیست، بلکه متعلق به تمام مردم استان و حتی مردم ایران اسلامی در اربعین حسینی است.

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های استان راه‌اندازی بیمارستان رازی است و مسائلی مثل آب، برق، فاضلاب و راه دسترسی، مشکلاتی هستند که در حال حاضر مانع از راه‌اندازی بیمارستان رازی شده‌اند و از مسئولان آب و فاضلاب، برق، راه و شهرسازی و همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها که مرتبط با راه‌اندازی این بیمارستان هستند، انتظار داریم در کنار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی برای رفع چالش‌ها و مشکلات فراروی راه‌اندازی بیمارستان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و به افتتاح و بهره‌برداری آن کمک کنند./

پایان پیام

نظر شما