شناسهٔ خبر: 54932289 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

(ویدئو) سرکرده طالبان به حج رفت

ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست‌وزیر طالبان، نیز هم‌زمان با آخرین گروه زائران افغان، به مکه رفت.

صاحب‌خبر -

وزارت حج و اوقاف طالبان اعلام کرد که روند سفر زائران حج از افغانستان به عربستان سعودی پایان یافته است و در این روند ۱۳ هزار و ۵۸۵ نفر از کابل به شهر مکه عربستان سعودی رفته‌اند.

به گزارش فرارو، آخرین گروه از زائران افغان، روز یکشنبه، ۱۲ تیر، به مکه رسیدند. ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست‌وزیر طالبان، نیز هم‌زمان با آخرین گروه زائران افغان، به مکه رفت.

خبرگزاری باختر، وابسته به طالبان، در خبری نوشت که ملا برادر ضمن زیارت کعبه، با شماری از مهاجران و بازرگانان افغان نیز دیدار خواهد کرد.

پس از سلطه طالبان بر افغانستان، این نخستین سفر رسمی ملا برادر به عربستان سعودی است. در عکس‌های منتشر شده از سفر ملا برادر، دیده می‌شود که اعضای طالبان و زائران حج او را همراهی می‌کنند.

امسال روند سفر زائران افغان به مکه برای زیارت حج، با دشواری‌های فراوانی همراه شد. شماری از شهروندان افغانستان در دو ماه اخیر شکایت داشتند که هزینه سفر حج را به وزارت حج و اوقاف طالبان تحویل داده‌اند، اما نامشان در میان کسانی که باید به زیارت بروند، اعلام نشده است. برخی از آنان شکایت داشتند که بیشترین افرادی که امسال راهی زیارت حج می‌شوند، اعضای طالبان‌اند.

(ویدئو)

هرچند مشخص نیست که از میان ۱۳ هزار و ۵۸۵ نفری که امسال از کابل به مکه رفتند، چه تعدادی عضو طالبان‌اند، گذشته از ملا برادر، شماری از فرماندهان محلی، استاندار‌ها و اعضای ارشد این گروه که توان مالی دارند، از سفرشان به مکه خبر داده‌اند.

چند روز پیش عکس‌هایی از انس حقانی، عضو ارشد شبکه حقانی، ملا خیرالله خیرخواه، وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان، ملا نورالله نوری، وزیر سرحدات و قبایل طالبان، با شماری دیگر از اعضای این گروه در فضای مجازی پخش شده است که حاکی از حضور این افراد در مکه است.

برچسب‌ها:

نظر شما