شناسهٔ خبر: 54872917 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی

ردیابی برنامه‌های اندرویدی نظارت بر کودکان

برنامه‌های اندرویدی نظارت بر کودکان ردیابی می‌شوند.

صاحب‌خبر -

به تازگی مشخص شده برنامه های محبوب اندرویدی نظارت بر کودکان، بطور مخفیانه والدین را ردیابی می کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به تازگی محققان دریافته اند اپلیکیشن های موبایلی که به افراد کمک می کنند تا بر فرزندان خود نظارت کنند، اطلاعات والدین را به اشخاص ثالث و احتمالاً عوامل مخرب می دهند.

تیم تحقیقاتی سایبرنیوز اخیرا نگاهی دقیق به ده اپلیکیشن محبوب ردیابی کودکان انداخته است. این ها اساسا برنامه های نظارتی هستند که برای والدینی طراحی شده اند که از امنیت فرزندان خود می ترسند و می خواهند از دستگاه های تلفن همراه خود برای اطمینان از ایمن بودن آنها استفاده کنند.

در مجموع، این برنامه ها بیش از ۸۵ میلیون بار دانلود شده اند. با این حال، هیچ کدام بالاترین نمره را برای حفظ حریم خصوصی دریافت نکردند و حتی یک برنامه با بیش از ۵۰ میلیون نصب، بعنوان یک "خطر حیاتی" شناخته شد.

ردیابی ردیاب ها

محققان توضیح دادند که یکی از مشکلات این برنامه ها این است که آنها دارای ردیاب های شخص ثالث هستند، به این معنی که هم کودکان و هم والدین را ردیابی کرده و اطلاعات آن ها را استخراج می کنند.

در حالی که بعضی از برنامه ها دارای دو ردیاب بودند، برخی از آنها با ۹ ردیاب یافت شدند. داده ها را میتوان در طیف گسترده ای از موارد استفاده کرد، ولی بیشتر برای تبلیغات هدفمند استفاده می شوند.

نظر شما