شناسهٔ خبر: 54804490 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

برنامه آلمان برای استخدام کارگران خارجی در فرودگاه ها

کمبود پرسنل در فرودگاه‌های آلمان به ویژه در بخش چمدان و کنترل‌های امنیتی پیشتر نیز وجود داشته و شرکت‌های خصوصی مسئول نیز تعداد کارمندان خود را در طول دوره کرونا کاهش دادند.

صاحب‌خبر -

آلمان قصد دارد از کارگران خارجی برای رفع کمبود کارکنان فرودگاههای این کشور استفاده کند. 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، هوبرتوس هایل، وزیر کار آلمان در گفتگو با روزنامه «بیلد ام زونتاگ» این کشور اعلام کرد که قصد دارند برای رفع کمبود پرسنل در فرودگاههای کشور، کارگران خارجی استخدام کنند.

هایل با بیان اینکه خواهان جلوگیری از استثمار و پایین آمدن دستمزد کارگران هستند، تاکید کرد: کارفرمایان باید دستمزد تعیین شده را پرداخت و طبق قرارداد مسکن مناسب برای آنان تهیه کنند.

نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان نیز اظهار داشت که آنها می‌خواهند به کارگران خارجی امکان کمک در حمل و نقل چمدان‌ها داده و امنیت کاری آنان را نیز به طور کامل تضمین کنند.

در خبری که این روزنامه بر اساس اعلام مقامات دولتی منتشر کرده، از کمبود 2 هزار تا 3 هزار نیرو در فرودگاهها خبر داده و اعلام شده که هدف دولت این است که نیروهای واجد شرایط را از ترکیه وارد کنند.

در آلمان به ویژه در ایالت نوردراین وستفالن با شروع تعطیلات تابستانی به دلیل کمبود پرسنل در بسیاری از فرودگاه‌ها صف‌های طولانی تشکیل شد و در نتیجه آن بسیاری از پروازها لغو و یا مسافران به دلیل تاخیر در بسیاری از پروازها دیر به مقصد رسیدند.

کمبود پرسنل در فرودگاه‌های آلمان به ویژه در بخش چمدان و کنترل‌های امنیتی پیشتر نیز وجود داشته و شرکت‌های خصوصی مسئول نیز تعداد کارمندان خود را در طول دوره کرونا کاهش دادند.

انجمن اقتصاد حمل‌ونقل هوایی آلمان (BDL) پیشنهادی را به وزارت کار فدرال ارائه کرد که هدف آن رفع موانع قانونی برای استخدام پرسنل برای کار در فرودگاه‌ها از خارج از کشور بود و استخدام کارگران خارج از کشور را به عنوان راهی برای کاهش این مشکل عنوان کرده است.

نظر شما