شناسهٔ خبر: 54743355 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

استاندار کردستان:

توزیع اعتبارات بر مبنای الزامات قانونی و نهایت عدالت بوده است

استاندار کردستان گفت: در توزیع اعتبارات استانی تمامی الزامات قانونی و نهایت عدالت در نظر گرفته شده است و اهتمام مدیران اجرایی استان باید بر جذب حداکثری اعتبارات ملی باشد.

صاحب‌خبر -

اسماعیل زارعی کوشا  شامگاه پنجشنبه در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات، تمامی الزامات را در نظر گرفته ایم تا شاخص‌های توزیع بر مبنای فرمول‌های علمی باشد.

استاندار کردستان با اشاره به وجود مناطق کمتر توسعه یافته حتی در قلب شهر سنندج، خواستار این شد که نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تلاش کنند تا اعتبارات مناطق محروم مشمول تمامی نقاط استان شود.

او یکی دیگر از بخش‌های تامین و تجهیز منابع سرمایه را از محل بخش خصوصی، تسهیلات و اعتبارات در اختیار وزارتخانه‌ها برشمرد و گفت: باید با ظرفیت سازی مناسب نهایت استفاده از این اعتبارات شود و رسالت تکلیف بزرگی که مدیران اجرایی استان دارند، تلاش برای جذب اعتبارات ملی است که مدیریت ارشد استان و نمایندگان مجلس هم در این راه با آنان همراهی خواهند کرد.

زارعی‌کوشا  گفت:تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستانها، با دبیری نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و حتی الامکان در زمان حضور نمایندگان حوزه انتخابی تسریع یابد، این مساله بخاطر رعایت الزامات، چارچوب‌ها و تکالیفی است که در قانون مقرر شده و باید با اشراف کامل یک مجموعه تخصصی باشد که همان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است.

استاندار کردستان ظرفیت‌های قانونی مانند ماده ۵۶ را، فرصت مناسبی برای تکمیل و اجرای طرح‌های بزرگ دانست و اختصاص ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خط انتقال سدقوچم از محل این ماده در سال گذشته را نمونه‌ای برای بهره‌گیری از این ظرفیت اعلام کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت نواحی حاشیه نشین به‌ویژه در سنندج اشاره کرد و گفت: در کنار ناحیه منفصل شهری نایسر، نواحی آساوله و ننله هم مشکلاتی دارند، ولی جمعیت ساکن در نایسر با برخی از مرکز شهرستان‌های استان برابری می‌کند و حتی بیشتر است که بنا داریم بخشداری مرکزی سنندج در این ناحیه مستقر شود تا مدیریت متمرکزی داشته و از وضعیت رهاشدگی فعلی، خارج شود.

استاندار کردستان گفت: ظرف ۳۰ ماه مشکل تنش آبی ۱۶۹ روستای استان با کمک بسیج سازندگی و با ۵۲۷ میلیارد تومان اعتبار رفع می‌شود که ۵۰درصد آن تاکنون تخصیص یافته است و روند اجرایی آن بصورت هفتگی پیگیری می‌شود.

او می گوید: جابجایی اعتبارات باید با هماهنگی و اطلاع فرمانداران شهرسان‌ها صورت گیرد، باید گزارش تخصیص‌ها به شهرستان‌ها ارائه شود و تمامی تغییرات با نظر رییس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها باشد.

زارعی‌کوشا به ظرفیت صندوق پیشرفت و عدالت با ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشاره و بر لزوم طراحی دقیق و موشکافانه برای هزینه کرد آن تاکید کرد و افزود: این اعتبار می‌تواند اهرمی برای تامین ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر از محل تسهیلات باشد.

استاندار کردستان گفت: از این تسهیلات برای اجرای دیگر طرح‌های سرمایه گذاری حیاتی استان می‌شود بهره برد تا به رشد اقتصادی ۸ درصدی تعیین شده استان دست یافت.

او می گوید: همایش رشد اقتصادی کردستان بعد از سفر رییس جمهوری با دعوت از وزرا و صاحبنظران برگزار می‌شود تا با انسجام و برنامه ریزی، نقطه عزیمت مسیر بسیار مهم حرکت استان برای تحقق رشد اقتصادی، از امسال تعریف و بررسی شود.

استاندار کردستان درباره سفر رییس جمهوری به کردستان گفت: پروژ‌های سفر برای تخصیص اولیه به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شده که چیزی حدود یک هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود.

زارعی کوشا گفت:با وجود تفاوت در نگرش‌های کارشناسی، امروز در مجموعه استان تعامل بسیار خوبی بین همه ارکان اداری و اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

برچسب‌ها:

نظر شما