شناسهٔ خبر: 54734492 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

استاندار کردستان: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در سال ۱۴۰۱ اولویت است/در توزیع اعتبارات عدالت را رعایت می‌کنیم

استاندار کردستان گفت: در سال‌جاری بهره‌وری و اتمام‌پروژه‌های نیمه‌تمام جزو برنامه‌های وولویت‌دار دولت در استان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌ازظهر امروز در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان که در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه 5تا 6درصد اعتبار اختصاص یافته سفر رئیس‌جمهور به استان، استانی و مابقی ملی است، اظهار داشت: حقوق 55نفری که به‌کارگیری و در بخش اداری شرکت آب و فاضلاب استان فعالیت می‌کنند، پرداخت نخواهد شد و باید فکری به حال این حوزه کنید.

وی با اشاره به خلاء اعتبارات استان گفت: 20میلیارد تومان اعتبار به کنتورخوانان و حوزه آب روستایی استان اختصاص یافته که 12میلیارد تومان درآمدزایی برای دولت داشته است!

استاندار کردستان با بیان اینکه در توزیع اعتبارات دستگاه‌ها و شهرستان‌ها عدالت را رعایت کرده‌ و اولویت‌مان بهره‌وری و اتمام‌ پروژه‌های نیمه‌تمام است، تصریح کرد: شهر سنندج، به‌جز کلاترزان منطقه محروم تعریف نشده نداشته در حالی‌که در سطح این همین شهرستان و قروه محروم‌ترین نقاط نیز وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس پیگیر اختصاص و جذب اعتبارات برای شهرستان‌ها باشند، افزود: برخی از وزارتخانه‌ها محل‌های اعتباری خاصی داشته که مدیران استانی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

زارعی‌کوشا با تاکید بر اینکه جلسات شورای برنامه‌ریزی با ریاست فرماندار و هماهنگی متولیان‌ سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شود، بیان کرد: در این جلسات مشکلات شهرستان‌ها با اولویت‌بندی شناسایی و پیگیری شود.

وی با اشاره به جذب 350میلیارد تومان اعتبار برای خط انتقال خط قوچم از محل تبصره 5 در سال گذشته اظهار کرد: می‌توان از اعتبارات این حوزه نیز در جهت تسریع در حل مشکلات استفاده کرد.

استاندار کردستان با اذعان به اینکه سایر نواحی منفصل شهری نیز همانند نایسر با مشکل روبه‌روند، خاطرنشان کرد: به‌جای تبدیل نایسر به شهر،‌ مقرر شده که بخشداری مرکزی سنندج در نایسر مستقر و این نواحی را نیز نظارت و مدیریت کند تا از این وضعیت رهاشدگی خارج شویم.

وی از آبرسانی به 169 روستا با اعتبار 570میلیارد تومان با همکاری سپاه در طول 30ماه در استان خبر داد و ادامه داد: پیگیر مشکلات حوزه‌های مختلف کردستان هستیم.

استاندار کردستان با تاکید بر اینکه پیشنهاد و درخواست فرمانداران برای هماهنگی در تخصیص اعتبارات شهرستان‌ها منطقی و باید مد نظر مسئولان استانی قرار گیرد، عنوان کرد: می‌توانیم با اهرم قرار دادن 2200میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به استان، 10میلیارد تومان دیگر اعتبار جذب کرد.

به گفته وی، بعد از سفر رئیس‌جمهور در یکی دو هفته آینده به کردستان، همایش رشد و توسعه در استان برگزار و مسیر و چشم‌اندازها را تعریف و پیگیری خواهیم کرد.

زارعی‌کوشا توفیق و پیشرفت را در گرو وفاق دانست و یادآور شد: مجموعه مدیریت اجرایی تمام وقت خودش را صرف توسعه کردستان خواهد کرد و وقتمان را بیهود تلف نخواهیم‌ کرد چراکه تنها مردم ضرر و آسیب می‌بینند.

وی با تاکید بر اینکه باید همه با هم برای توسعه استان کردستان همکاری و ضعف‌های یکدیگر را پوشش دهیم، گفت: گرچه شاید اختلاف نظراتی وجود داشته باشد، اما همه مسئولان یک هدف مشترو و آنهم توسعه کردستان دارند.

استاندار کردستان ضمن قدردانی از تعامل و همکاری همه نیروهای مسلح در استان افزود: شورای نظارتی با نگاه بالغانه و گره‌گشایانه مدیریت کردستان را کمک کرده و جا دارد از زحمات و همکاری‌های آنان تشکر کنم.

زارعی‌کوشا تکریم ارباب رجوع و برگزاری ملاقات‌های مردمی در دستگاه‌های اجرایی استان را جزو مصوبه شورای اداری و لازم‌الاجرا دانست و تصریح کرد: مسئولان به درخواست‌های مردم‌ پشت درب‌ها توجه و به‌جای پشت میزنشینی، دغدغه‌هایشان را بررسی و پیگیری کنند.

انتهای پیام/481/ی

نظر شما