شناسهٔ خبر: 54388615 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

معاون وزیر اقتصاد: درآمد مالیاتی کشور ۱۰۷ درصد تحقق یافت

گروه استان‌ها-معاون حقوقی و امور مجلس وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: درآمدهای مالیاتی سال ۱۴۰۰ تقریباً ۱۰۷ درصد محقق شد که پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال جاری نیز اتفاقات قابل‌توجهی در این زمینه رخ دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قوچان،هادی قوامی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان قوچان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تحقق درآمدهای مالیاتی در شناسایی مؤدیان جدید، جلوگیری از فرار مالیاتی و اصلاح سامانه‌ها مؤثر است.

وی افزود: قانون اصلاح ارزش‌افزوده، مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمدها به‌عنوان قوانینی شناخته می‌شود که می‌تواند به درآمد مالیاتی برای تأمین بودجه کمک کند.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به تصویب قانون بهبود فضای کسب‌وکار در مجلس یازدهم، گفت: این قانون در 8 ماه گذشته به‌صورت جدی در حال پیگیری بود که از این طریق بسیاری از مجوزها تسهیل شد و تاکنون نزدیک به هزار و 300 مجوزی که باید در درگاه ملی ساماندهی شود، به انجام رسیده است.

قوامی خاطرنشان کرد: پیش‌ازاین یک سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی کار خود به 450 روز زمان نیاز داشت اما در حال حاضر مجوزهای ثبت محور به‌راحتی ثبت و به‌سرعت تعیین تکلیف می‌شوند؛ مجوزهای تائیدمحور نیز محدود بوده و برای راه‌اندازی نیازمند استانداردهایی است.افرادی که طرح‌های دانش‌بنیان داشته و برای اجرای آن با محدودیت تسهیلات مواجه‌اند می توانند از بند الف تبصره 18 برای ایجاد طرح‌های خود استفاده کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: بخشی از مطالبات نمایندگان مجلس از وزارت اقتصاد به گرفتاری‌های جرائم و معوقات مالیاتی بنگاه‌های تولیدی مربوط است که برای بررسی شکایات و بخشش در این زمینه موضوع در هیئت عالی مالیاتی مطرح می‌شود.

انتهای پیام/282/ش

نظر شما