شناسهٔ خبر: 54311174 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در فروردین‌ماه امسال رخ داد؛

افزایش ۱۱٫۷ درصدی عرضه گوشت مرغ و طیور

تهران- ایرنا- عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فروردین‌ماه امسال به ۲۰۲٫۲ هزار تن رسید که در مقایسه با همین ماه در سال ۱۴۰۰، افزایش ۱۱٫۷ درصدی را نشان می‌دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران اعلام کرد: بر اساس نتایج طرح، آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه فروردین سال جاری، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ جمعاً ۲۰۲٬۲۴۶ تن گزارش شده که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با ۱۹۷٬۰۹۹ تن، ۹۷٫۴ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است.

گوشت بوقلمون با ۱۸۴۴ تن، بلدرچین با ۱۵۸ تن، و سایر انواع طیور با ۳۱۴۵ تن، به ترتیب ۰٫۹ درصد، ۰٫۱ درصد و ۱٫۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در فروردین ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان‌دهنده افزایش ۱۱٫۷ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقدار عرضه گوشت در فروردین ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ برای ماکیان (مرغ و خروس) ۱۰٫۷ درصد، برای بوقلمون ۱۲٫۳ درصد، برای بلدرچین ۲٫۶ درصد و برای سایر انواع طیور ۱۴۳٫۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فروردین ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (اسفند) در حدود ۲٫۲ کاهش داشته است.

نظر شما